Φιλική ισοπαλία στο Μάλεμε

Χωρίς νικητή έληξε η φιλική αναμέτρηση ανάμεσα στον Πλατανιά και τον Ηρόδοτο με τις δύο ομάδες να μένουν στα 1-1, σε ένα παιχνίδι όπου έκαναν ντεμπούτο και οι δύο προπονητές στους πάγκους.

Σε ένα φιλικό παιχνίδι, όπου και οι δύο ομάδες δοκίμασαν αρκετά σχήματα και πρόσωπα Πλατανιάς και Ηρόδοτος αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1 σκορ.

Το… συγκρότημα του Αρμάντο Φουτσίνι πήρε κεφάλι στο σκορ στο 40ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μιχάλη Φραγκουλάκη.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα δέκα λεπτά πριν την ολοκλήρωση του με τον Σμυρλάκη γράφοντας το 1-1 που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Αξίζει να σημειωθεί πως ο Ηρόδοτος έφυγε “λαβωμένος” από το Μάλεμε, καθώς μόλις στο 4ο λεπτό ο Μπάμπης αποχώρησε τραυματίας από το παιχνίδι.