Απίστευτη αυτοχειρία από τον ΑΟΧ/Κισσαμικό, από 0-3 – ισοφαρίστηκε σε 3-3!

Παρότι η ομάδα του Γιώργου Πετράκη προηγήθηκε με 0-3 στο πρώτο ημίχρονο, δέχτηκε τρία γκολ στο δεύτερο για να έρθει το τελικό 3-3.

Οι φάσεις του αγώνα

5′ Σουτ του Ξύδα ψηλά άουτ η μπάλα.
8′ Σέντρα του Πλαβούκου πλασέ του Κονέ άουτ.
12′ Καλή στιγμή με τον Ξύδα να βγάζει στην κόντρα τον Χαλκιαδάκη, που έκανε το γύρισμα στην περιοχή για τον επερχόμενο Γκίνη, ο οποίος όμως “έπιασε αέρα”.
15′ Πάσα του Κονέ στον Σουντουρά, το σουτ του οποίου κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.
22′ ΓΚΟΛ: Από σέντρα του Ξύδα ο Κωνσταντινόπουλος προσπάθησε να διώξει προ του Λέο στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα της εστίας της ομάδας του (0-1).
29′ Φάουλ του Σταματάκη η μπάλα έφτασε στον Τζέκο, που με κεφαλιά την έστειλε λίγο έξω από την εστία.
32′ ΓΚΟΛ: Εξαιρετική μπαλιά του Σάλιακα στον Ξύδα, που “κατεβάζει” υποδειγματικά την μπάλα, “πατάει” περιοχή και με πλασέ κάνει το 0-2.
45+1′ ΓΚΟΛ: Από πάσα του Μαρκοπουλιώτη ο Λέο ελίχθηκε έξω από την περιοχή και με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα (0-3).
63′ ΓΚΟΛ: Ο Σουντουρά με σουτ μέσα από την περιοχή μείωσε σε 1-3.
65′ Κόρνερ του Σάλιακα κεφαλιά του Γκίνη άουτ.
72′ ΓΚΟΛ: Φάουλ του Σταματάκη κεφαλιά του Τζέκου και 2-3.
84′ Σέντρα του Καραγιάννη κεφαλιά του Σουντουρά άουτ.
86′ Μεγάλη επέμβαση του Παπαδόπουλου σε σουτ του Πλαβουκου από κοντινή απόσταση.
88′ ΓΚΟΛ: Ο διαιτητής Λάμπρου “βλέπει” πέναλτι του Ζιουλη στον Σουντουρά, αποβάλλοντας με 2η κίτρινη τον Ζιούλη. Ο Πλαβούκος ευστοχεί για το 3-3
90′ Εντονες διαμαρτυρίες για πέναλτι στον Βρεττό. Κίτρινη για θέατρο από τον Λάμπρου.

Διαιτητής: Λάμπρου (ΕΠΣ Ευβοίας)
Βοηθοί: Καραλής (ΕΠΣ Ηπείρου)-Παγούρας (ΕΠΣ Βοιωτίας)
4ος διαιτητής: Ρούσης (ΕΠΣ Θεσσαλίας)

Κίτρινες κάρτες: Καρρίκι (51′), Ζιούλης (86′ και 88′), Κονέ (90+1′)
Κόκκινη κάρτα: Ζιούλης (88′)

Αναγέννηση Καρδίτσας (Γιώργος Βαζάκας): Γκέκας (46′ λ.τρ. Κατσίκας), Καρρίκι (61′ λ.τρ. Καραγιάννης), Θεοδωράκης, Τζέκος, Κωνσταντινόπουλος, Βατουσιάδης, Πλαβούκος, Σταματάκης, Κονέ, Σουντουρά, Παπαευθυμίου (46′ λ.τρ. Ρουσσάκης).

Α.Ο. Χανιά/Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Παπαδόπουλος, Μαρκοπουλιώτης, Παντελάκης, Ζιούλης, Φουάσης, Σελινιωτάκης, Γκίνη, Σάλιακας (68′ Αποστολίδης), Χαλκιαδάκης, Ξύδας (80′ Βρεττός), Λέο (84′ Νικόλτσης)..