listen live
ακούτε τώρα: 10:00-12:00

Σύνδεση με Real fm - (Νίκος Χατζηνικολάου)

listen live
ακούτε τώρα: 10:00-12:00

Σύνδεση με Real fm - (Νίκος Χατζηνικολάου)

ακολουθεί: 12:00 -14:00

Ανατροπή & Πέναλτι - (Nίκος Μαρκάκης)

e-radio logo

«Καυτή» αναμένεται η 33η αγωνιστική της Football League

Που θα διεξαχθεί σήμερα και περιλαμβάνει κρίσιμες αναμετρήσεις.

Το πιο ενδιαφέρον παιχνίδι, όχι τόσο βαθμολογικά, γίνεται στην Πάτρα, όπου η Παναχαϊκή υποδέχεται τον Ολυμπιακό Βόλου.

Ο πρωτοπόρος Απόλλων Σμύρνης δοκιμάζεται στην Άμφισσα από τον Φωκικό, ενώ ο Εργοτέλης κοντράρεται με την Καλλιθέα στο «Ελ Πάσο». Ο Παναιτωλικός αναζητά στις Σέρρες την πέμπτη διαδοχική του νίκη απέναντι στον Εθνικό Γαζώρου, ενώ η Λάρισα φιλοξενεί τον Ηρακλή Ψαχνών.

Ο Θρασύβουλος ελπίζει σε μια ακόμη εντυπωσιακή εμφάνιση απέναντι στην Αναγέννηση Γιαννιτσών, ενώ ο Βύζας Μεγάρων με τον Μίλτο Γκόφα ελπίζει σε νίκη απέναντι στον Πιερικό.

Η Δόξα Δράμας αντιμετωπίζει την ΑΕΛ Καλλονής, ενώ η Καβάλα περιμένει στο «Ανθή Καραγιάννη» τον Ηρακλή.

Τέλος, η Νίκη Βόλου θέλει να παραμείνει σε τροχιά πλέι οφ, ψάχνοντας το «τρίποντο» κόντρα στην ουραγό Αναγέννηση Επανομής.

  • Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 33ης αγωνιστικής:

16.00: ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ – ΚΑΛΛΟΝΗ: Σκουλάς Εμμανουήλ (Θεσσαλίας), Λαφαντζής Κωνσταντίνος (Πιερίας), Πεντζερέντζης Χρήστος (Κιλκίς)

16.00: ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Γιαννουλάκης Γεώργιος (Χανίων), Χατζηνάκος Γεώργιος (Δράμας), Παπαδόπουλος Ηλίας (Μακεδονίας)

16.00: ΚΑΒΑΛΑ – ΗΡΑΚΛΗΣ: Καραντώνης Δημήτριος (Ημαθίας), Μιχαλόγλου Άγγελος (Πέλλας), Σίπκας Σταύρος (Πέλλας)

16.00: ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Κουτσιαύτης Αριστομένης (Άρτας), Γεωργάρας Δημήτριος (Άρτας), Στόικος Μιχήλ (Κέρκυρας)

16.00: ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ – ΠΙΕΡΙΚΟΣ: Καμπαξής Ιωάννης (Εύβοιας), Πασχαλίδης Γεώργιος (Εύβοιας), Λιανός Γεώργιος (Βοιωτίας)

16.00: ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ: Μήτση Ευθαλία (Πειραιά), Τζαφόλιας Δημήτριος (Ανατ. Αττικής), Πολυχρονιάδης Πολυχρόνης (Ανατ. Αττικής)

16.00: ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΠΑΝΟΜΗΣ: Βουράνης Παναγιώτης (Λέσβου), Γκαβέρας Δημήτριος (Αθηνών), Μεϊντάνας Δημήτριος (Αθηνών)

16.00: ΚΑΛΛΙΘΕΑ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Μπορτζάρης Αθανάσιος (Αχαΐας), Πλακογιάννης Δημήτριος (Δωδεκανήσου), Παπαδήμας Ιωάννης (Αχαΐας)

17.00: ΦΩΚΙΚΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Ανούσος Νικόλαος (Λακωνίας), Πετρόπουλος Τρύφων (Αρκαδίας), Παλαμίδας Γεώργιος (Λακωνίας)

19.00: ΑΕΛ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ: Τοπούζης Ιωάννης (Θράκης), Χαρίτσης Μιχαήλ (Θράκης), Χούσκογλου Αϊχάν (Θράκης)

Σημείωση: Η ΠΑΕ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ δεν αγωνίζεται (έχει ρεπό)