ΟΦΙ: «Είμαστε στεναχωρημένοι αλλά και πεισμωμένοι»

Η Λασιθιώτικη ομάδα εξαίρει την παρουσία των φιλάθλων της στις Αρχάνες στο ματς με τον Γιούχτα (0-0).

Η ομάδα της Ιεράπετρας αναφέρει στο επίσημο blog της:
“Σαν να παίζαμε στην έδρα μας ήταν για ένα ακόμα εκτός έδρας αγώνα, με τους “Κουρήτες” να έχουν κάνει “Βουζουνεράκειο” το γήπεδο του Γιούχτα και από κοντά οι τόσοι πολλοί φίλοι του ΟΦΙ, που  κατέκλυσαν τις  Αρχάνες.
Μέσα σε μία φανταστική ατμόσφαιρα που δημιούργησαν οι “Κουρήτες”, με την τρομπέτα, το τύμπανο, τα πανό και τα διαρκή τραγούδια και συνθήματα, ο ΟΦΙ δυστυχώς ατύχησε.
Είχε την υπεροχή κόντρα σε  ένα πολύ καλό Γιούχτα, είχε πέντε κλασικές ευκαιρίες στο πρώτο Ημίχρονο και δύο στο δεύτερο ημίχρονο να πετύχει γκολ , όμως δυστυχώς η μπάλα δεν ήθελε να μπει στα δίχτυα.
Στο τέλος του  αγώνα ο ΟΦΙ πίεζε και ο Γιούχτας έκανε καθυστερήσεις… Δυστυχώς φύγαμε όλοι στεναχωρημένοι από τις Αρχάνες αλλά και πεισμωμένοι.
Συνεχίζουμε δεν έχει χαθεί τίποτα, ο πολύ μεγάλος μας στόχος παραμένει  ορατός.  Μπράβο στους  παίκτες  του  ΟΦΙ.
Μπράβο στον τρομερό κόσμο του ΟΦΙ και ειδικά στους Κουρήτες”.