“Πέρασε” από την Παλαιόχωρα με Καρλίτο ο ΠΟΑ!

Με το καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής ο ΠΟΑ, επικρατώντας στην Παλαιόχωρα της τοπικής ομάδας με 1-0.

Στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού ο ΠΟΑ θέλησε να επιβάλλει το ρυθμό του, χάνοντας αρκετές ευκαιρίες με τους Καρλίτο και Φραγκιαδάκη. Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν με αποτέλεσμα το ημίχρονο να βρει τις δύο ομάδες ισόπαλες χωρίς τέρματα.

Στην επανάληψη ο ρυθμός ήταν ίδιος με τις δύο ομάδες να απειλούν τις αντίπαλες εστίες, χωρίς αποτέλεσμα. Το γκολ το βρήκε ο ΠΟΑ στο 70ο λεπτό με τον Καρλίτο να ανοίγει λογαριασμό στην Γ’ Εθνική και να χαρίζει ένα τεράστιο τρίποντο στην ομάδα του.

ΠΟΑ: Μανουσάκης, Πατινιώτης, Πετράκης, Πολυζάς, Ρωμανάκης, Καρβελάς, Φραγκιαδάκης, Κερμενίδης, Καρλίτο, Καμπόσος, Βρεττός.