Νίκη στο ντέρμπι και τίτλος για τον Ηρόδοτο!

Η ομάδα της Ν. Αλικαρνασσού επικράτησε με 0-1 του ΠΟΑ με γκολ του Μωραϊτη στο Ατσαλένιο και κατέκτησε και μαθηματικά τον τίτλο στην Γ εθνική (8ος Ομιλος).

Ο Ηρόδοτος πέρασε νικηφόρα και από το κατάμεστο Ατσαλένιο και με σκόρερ τον Μωραϊτη επικράτησε με 0-1 του ΠΟΑ κατακτώντας και μαθηματικά τον τίτλο στην Γ εθνική (8ος Ομιλος), τρεις αγωνιστικές πριν το φινάλε του πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Μανώλη Παπαματθαιάκη “χτύπησε” στην κόντρα σκοράροντας με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου στο 49′ με πλασέ του Μωραϊτη σκορπώντας… ντελίριο ενθουσιασμού στους φιλάθλους του που βρέθηκαν στο Ατσαλένιο.

Διαιτητής του αγώνα είναι ο Κρασαγάκης (Ηρακλείου) με βοηθούς τους Αντ. Δασκαλάκη και Μαυρουδή (Ηρακλείου).

Οι ενδεκάδες:

ΠΟΑ (Μ. Σουτζής):

Παπαδάκης, Βρετός, Ρουμπάκης, Παπαδομιχελάκης, Πετράκης (72′ Μπέρκης), Τζανής (84′ Γιαλιτάκης), Τριανταφύλλου, Χαρήτος, Πατηνιώτης, Φραγκιαδάκης, Ντάμπος (68′ Λυδάκης).

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Μ.Παπαματθαιάκης):

Κασμερίδης, Μπαλάφας, Μπάμπης, Κανδηλάκης, Γιαλούσης, Κασαπάκης (68΄Καρατζάογλου), Αργκιλέσι (75′ Παναγιωτάκης), Μελισσόπουλος, Ετόφ, Φραγκουλάκης, Μωραΐτης.

Η εξέλιξη του ματς:

Στο 4′ σουτ Τριανταφύλλου έδιωξε σε κόρνερ ο Κασμερίδης

Στο 22′ ο Μωραϊτης έστειλε την μπάλα άουτ με σουτ μετά από σέντρα του Φραγκουλάκη.

Κεφαλιά του Ετόφ άουτ στο 35′.

Ημίχρονο, 0-0.

Γκολ! 0-1 σκοράρει ο Μωραϊτης με πλασέ στο 49′.

Ευκαιρία για τον ΠΟΑ με τον Ρουμπάκη να κάνει την σέντρα αλλά η μπάλα κόντραρε και πέρασε έξω στο 67′.

Προβολή του Λυδάκη η μπάλα άουτ στο 70΄.

Τελικό, 0-1.

Ο Athletic Radio 104,2 και το athleticradio.gr βρέθηκαν στο Ατσαλένιο και σας μεταφέρουν λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του ματς για την 20η αγωνιστική του 8ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.