“Γαλάζια μου Ηροδοτάρα”!

Ο Φραγκουλάκης… κερνούσε και με δύο κεφαλιές – οβίδες από Ετόφ και Κανδηλάκη ο Ηρόδοτος με την συμπαράσταση του… πύρινου κόσμου του κέρδισε 2-0 το Αιγάλεω στο ματς της χρονιάς και πήρε προβάδισμα τίτλου στον 8ο Ομιλο της Γ εθνικής.

Ο Ηρόδοτος επικράτησε με 2-0 του Αιγάλεω στο ντέρμπι κορυφής του 8ου Ομίλου της Γ εθνικής και ξέφυγε με τρείς βαθμούς στην “μάχη” της πρώτης θέσης ενώ υπέρτερει και σε ισοβαθμία του Σίτι.

Στο.. πάρτι που έστησαν οι φίλοι του στην Ν. Αλικαρνασσό… κεραστής ήταν ο Φραγκουλάκης που σέρβιρε και τα δύο γκολ των Ετόφ (28′ ) και Κανδηλάκη (63′), που μπήκαν με κεφαλιές, μία σε κάθε ημίχρονο.

Διαιτητής ήταν ο Γκορτσίλας (Μακεδονίας) με βοηθούς τους Νατσιόπουλο-Τοροσιάδη (Μακεδονίας)

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ηρόδοτος (Μ.Παπαματθαιάκης):

Κασμερίδης, Προβυδάκης, Μπάμπης, Γιαλούσης, Κανδηλάκης, Κασαπάκης (67′ Καρατζάογλου), Αργκιλέσι, Φραγκουλάκης, Γαρεφαλάκης (73′ Μελισσόπουλος), Μωραΐτης (87′ Καργιωτάκης), Ετόφ

Αιγάλεω (Γ. Αρχοντάκης):

Κατσούλης, Κάρδαρης, Σταύρου, Δάρρας, Μπίρης, Παπασάββας, Δουκάκης, Σκοπελίτης, Βέρμπης, Καμινιώτης, Ψυχογιός

Ο Athletic Radio 104,2 και το athleticradio.gr  σας μετέδωσαν λεπτό λεπτό την εξέλιξη του αγώνα.