Θέλει να… ξεκολλήσει από το μηδέν η Αναγέννηση Ιερ.

Κόντρα στην Ν. Ιωνία την Κυριακή.

Την ευκαιρία να ανασυνταχθεί κατά την διάρκεια της διακοπής  είχε η Αναγέννηση Ιερ. μετά το ξεκίνημα με όλο ήττες στο πρωτάθλημα της Γ΄εθνικής.

Η ομάδα του Νίκου Δεδελετάκη θέλει να κάνει ένα νέο ξεκίνημα στο εκτός έδρας ματς με την Ν. Ιωνία την Κυριακή και να … ξεκολλήσει από το μηδέν στην βαθμολογία.

Η Αναγέννηση έπαιξε φιλικό με την ομάδα της Ιεράπετρας 2014, που αγωνίζεται στο Β’ τοπικό Λασιθίου και με το πρωτάθλημα αυτό να μην έχει καν ξεκινήσει.

Το ημίχρονο έκλεισε στο 1-1, με αυτογκόλ του Δεδελετάκη στο 2′ και γκολ του Λουλάκη στο 35′. Στο δεύτερο ημίχρονο έγιναν αρκετές αλλαγές και έτσι τα γκολ έπεσαν βροχή, όπως και ο καιρός που αγρίεψε στα μέσα της αναμέτρησης. Στο 60′ ο Δεδελετάκης έκανε 2-1, ενώ η ισοφάριση ήρθε στο 68′ από τον Πετράκη.

Ο Δεδελετάκης σημείωσε και δεύτερο τέρμα στο 73′ για το 3-2, ενώ στο 82′ τα “λιοντάρια” ισοφαρίστηκαν και πάλι από την εκτέλεση φάουλ του Κουφουδάκη. Το τελικό 4-3 ήρθε λίγα λεπτά πριν το τέλος με σουτ του Μπέκα από το ύψος της περιοχής.

Πηγή: anatolhsport.com