Λύγισε με πέναλτι στο 95΄ο ΠΑΟΚρουσώνα στα Χανιά

Είχε πολύ καλή παρουσία και στο φιλικό κοντρά στον Α.Ο.Χανιά.

Άρεσε σε ένα ακόμα φιλικό κόντρα σε ομάδα ανώτερης κατηγορίας ο ΠΑΟΚρουσώνα αν και αυτήν την φορά ηττήθηκε με 1-0.

Μετά το 0-0 στο ματς με τον Εργοτέλη, η Κρουσανιώτικη ομάδα έπαιξε με μία ομάδα πιο πάνω κατηγορίας, τον Α.Ο.Χανιά, τον οποίο “κοίταξε” στα μάτια αλλά “λύγισε” στο 95΄με πέναλτι του Καραλή, το οποίο κέρδισε ο ίδιος.

Στο πρώτο ημίχρονο την ευκαιρία του αγώνα είχε ο ΠΑΟΚ αλλά ο Μπάτσι σημάδεψε το δοκάρι του Μαρκαντωνάκη στο 20′. Στην επανάληψη, ο ΑΟΧ είχε καλές ευκαιρίες με τον Νύκταρη, ωστόσο στο 84′ ο ΠΑΟΚ είχε σπουδαία ευκαιρία με τον Τριανταφύλλου, αλλά έσωσε ο Μαρκαντωνάκης.

Α.Ο. Χανιά (Σ.Παπαδόπουλος): Μαρκαντωνάκης, Ταταράκης, Γκότοβος (77′ λ.τρ. Πάτας), Γκούμας, Εσόνο, Σιλιγαρδάκης (46′ Ανδρέου), Οικονομόπουλος, Καραγιάννης (46′ Νύκταρης), Ευαγγέλου (46′ Καμινιώτης), Γουέλκαμ (69′ Μανωλάς), Μαρτσάκης (46′ Καραλής).

Π.Α.Ο. Κρουσώνα (Μ. Παπαματθαιάκης): Κόλιας, Ταβλαδωράκης, Γκαλίτσιος, Γεωργαντζιάς (60′ Φυσαράκης), Μασέλης, Χαρίσης, Πουλάκης (46′ Γούλας), Μπάτσι (74′ Καπετανάκης), Μαυρομάτης (90+1′ λ.τρ. Σούρσος), Φουκαράκης (60′ Σκουτέλης), Τριανταφύλλου (88′ Βατσινάς).