Πρώτη νίκη για τον Ρούβα, 2-0 τον Πανηλειακό

Ο Ρούβας πέτυχε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα επικρατώντας με 2-0 του Πανηλειακού.

Χωρίς την μεγάλη φάση κύλησε το πρώτο ημίωρο της αναμέτρησης με τις δύο ομάδες να αναλώνονται σε ένα παιχνίδι κέντρου.

Στην πρώτη αξιόλογη φάση στο παιχνίδι ο Ρούβας πήρε το προβάδισμα. Στο 35΄ καταλογίστηκε ορθώς πέναλτι σε χέρι του Κολόκα μετά από κεφαλιά του Φουκαράκη. Ο Κορδονούρης ένα λεπτό αργότερα ανέλαβε την εκτέλεση και από τα 11 μέτρα δεν αστόχησε και έκανε το 1-0 που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Με γκολ από τα αποδυτήρια ξεκίνησε το δεύτερο μέρος, με τον Ρούβα να παίρνει ένα σημαντικό προβάδισμα. Ο Ανωγειανάκης μετά από πολύ ωραία ατομική ενέργεια πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και με πλασέ έκανε το 2-0.

Στο 54΄ ο Σαλαπάτας έχασε σημαντική ευκαιρία να μειώσει στο σκορ για τον Πανηλειακό ο οποίος με το 2-0 κατά του άρχισε να ρισκάρει. Οι γηπεδούχοι στο 66΄ έμειναν με 10 παίκτες μετά την αποβολή του Γεωργόπουλου

Στο 77΄ ο Πανηλειακός έχασε τεράστια χαμένη ευκαιρία να μειώσει στο σκορ με τον Ανυφαντάκη και τον Χριστοδουλάκη με υπερπροσπάθεια να απομακρύνουν πάνω στη γραμμή.

Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι με το 2-0 να μένει ως το τέλος.

Ρούβας: Χριστοδουλάκης, Ταβλαδωράκης, Σεντεμέντες, Ανυφαντάκης, Τζιράκης, Κορδονούρης, Γεωργόπουλος, Πετράς, Λυκουδης, Ανωγειανακης, Φουκαρακης

Πανηλειακός: Αθανασόπουλος, Κουλός, Σαραμαντάς, Κολόκας, Κολοβός, Πέτρου, Σαλαπάτας, Σωτηρόπουλος, Ντραγκόλοφ, Βλαχόπουλος, Ζέλιος