listen live
ακούτε τώρα: 12:00 -14:00

Ανατροπή & Πέναλτι - (Nίκος Μαρκάκης)

listen live
ακούτε τώρα: 12:00 -14:00

Ανατροπή & Πέναλτι - (Nίκος Μαρκάκης)

ακολουθεί: 14:00-16:00

Derby (Μανώλης Θέμελης

e-radio logo

Ολοκληρώνεται η φάση των Ομίλων του Europa League

Από τις αποψινές αναμετρήσεις θα μάθουμε ποιες ομάδες θα συνεχίσουν στην επόμενη φάση.

Την αγωνία των φίλων του Ολυμπιακού και του ΠΑΟΚ που θα πρέπει να περιμένουν και τις αποψινές αναμετρήσεις για να μάθουν αν οι ομάδες τους θα συνεχίσουν στην επόμενη φάση του Europa League, συμμερίζονται πολλοί ακόμα.

Όπως για παράδειγμα εκείνοι της Σέλτικ. Οι Σκωτσέζοι υποδέχονται την πρωτοπόρο Σάλτσμπουργκ και νιώθουν την βαθμολογική απειλή από την Λειψία η οποία αντιμετωπίζει την -χωρίς έως τώρα βαθμό- Ρόζενμποργκ.

Μεγάλο ενδιαφέρον προκαλούν και οι αναμετρήσεις του 7ου ομίλου Βιγιαρεάλ – Σπαρτάκ Μόσχας. Ραπίντ Βιέννης – Ρέιντζερς καθώς και οι 4 ομάδες έχουν η καθεμία του μερίδιο στις ελπίδες πρόκρισης.

Όλα τα ενδεχόμενα είναι ανοιχτά στον 9ο όμιλο και για τους 4 συλλόγους ενώ στον 10ο Σεβίλλη, Κράσνονταρ και Σταντάρ Λιέγης παίζουν το τελευταίο τους χαρτί για την πρόκριση, σε αντίθεση με την Ακίσαρσπορ η οποία το μόνο για το οποίο έχει να παλέψει είναι να μην φύγει με το «0» στην βαθμολογία.

Οι σημερινοί αγώνες

1ος όμιλος
ΑΕΚ Λάρνακας – Λεβερκούζεν (22:00)
Λουντογκόρετς – Ζυρίχη (22:00)

inner

2ος όμιλος
Λειψία – Ρόζενμποργκ (22:00)
Σέλτικ – Σάλτσμπουργκ (22:00)

inner

3ος όμιλος
Κοπεγχάγη – Μπορντό (22:00)
Σλάβια Πράγας – Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (22:00)

inner

4ος όμιλος
Σπάρταν Τρνάβα – Φενέρμπαχτσέ (22:00)
Ντινάμο Ζάγκρεμπ – Άντερλεχτ (22:00)

inner

5ος όμιλος 
Σπόρτινγκ Λισαβόνας – Βόρτσκλα Πολτάβα (22:00)
Άρσεναλ – Καραμπάλ (22:00)

inner

6ος όμιλος
Ντουντελάνζ – Μπέτις (22:00)
Ολυμπιακός – Μίλαν (22:00)

inner

7ος όμιλος 
Βιγιαρεάλ – Σπαρτάκ Μόσχας (19:55)
Ραπίντ Βιέννης – Ρέιντζερς (19:55)

inner

8ος όμιλος
Μαρσέιγ – Απόλλων Λεμεσού (19:55)
Λάτσιο – Αϊντραχτ Φρανκφούρτης (19:55)

inner

9ος όμιλος 
Μπεσίκτας – Μάλμε (19:55)
Γκενκ – Σπάρτα Σάρπσμπόργκ (19:55)

inner

10ος όμιλος
Σεβίλλη – Κράσνονταρ (19:55)
Ακίσαρσπορ – Σταντάρ Λιέγης (19:55)

inner

11ος όμιλος
Ρεν – Αστάνα (19:55)
Ντινάμο Κιέβου – Γιάμπλονετς (19:55)

inner

12ος όμιλος
ΠΑΟΚ – ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ (19:55)
Βίντι – Τσέλσι (19:55)

inner