Παπαβασιλείου: «Χάσαμε ευκαιρίες που δεν χάνονται»

O Κύπριος τεχνικός του Eργοτέλη ανέφερε οτι δεν έχει κανένα παράπονο από την προσπάθεια των παικτών του μετά την ήττα από τον Απόλλωνα Λάρισας (1-2), ενώ αναφέρθηκε και στην αποχώρηση του Κοζορώνη.

Τα όσα είπε ο Νίκκι Παπαβασιλείου μετά την ήττα του Εργοτέλη από τον Απόλλωνα Λάρισας (1-2):

«Είχαμε ένα δύσκολο ματς. Πάλι βρεθήκαμε πίσω νωρίς στο σκορ. Δεν έχω παράπονο από τους παίκτες. Η αντίδρασή μας ήταν σωστή.

Προσπαθήσαμε, χάσαμε ευκαιρίες που δεν χάνονται, είχαμε δοκάρι. Το σκορ μας αδικεί Αυτό είναι το ποδόσφαιρο. Συνεχίζουμε την προσπάθειά μας.

Έχουμε ένα δύσκολο ματς την Τρίτη κόντρα στον ΟΦΗ την Τρίτη. Θέλουμε να… σηκώσουμε κεφάλι. Ο Απόλλων Λάρισας έχει καλούς παίκτες.

Αλλάξαμε αρκετά την εικόνα μας στο δεύτερο Ημίχρονο. Η αντίδρασή μας δεν ήταν μετά το 1-2 αλλά μετά το 0-1.

Από το πρώτο γκολ που δεχθήκαμε αντιδράσαμε σωστά. Στα τελευταία λεπτά ήμασταν καλοί. Δεν έχουμε πρόβλημα φυσικής κατάστασης.

Είναι απώλεια η αποχώρηση του Κοζορώνη. Θέλουμε να τον αντικαταστήσουμε, ήταν σημαντικός παίκτης για μας”.