Πέρασε και από την Σπάρτη ο Εργοτέλης!

Έχει πάρει φόρα και δεν σταματάει πουθενά ο φετινός Εργοτέλης, καθώς μετά το διπλό στα Χανιά σειρά πήρε η Σπάρτη, επικρατώντας με 2-0 κάνοντας το τρία στα τρία στο πρωτάθλημα.

Την μοναξιά της κορυφής απολαμβάνει ο Εργοτέλης, ο οποίος δεν σταμάτησε ούτε στην Σπάρτη, κόντρα στην τοπική ομάδα κερδίζοντας την με 2-0.

Οι “κιτρινόμαυροι” μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα με τον Τσέλιο να ευστοχεί από τα έντεκα βήματα κάνοντας το 1-0. Στην συνέχεια απείλησαν οι γηπεδούχοι χωρίς κάτι το σπουδαίο με το ημίχρονο να βρίσκει τον Εργοτέλη μπροστά στο σκορ με 1-0.

Στην επανάληψη το σκηνικό ήταν ίδιο, όμως ο Εργοτέλης με ένα φανταστικό χτύπημα φάουλ του Mπουρσέλη έκανε το 2-0 που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.