Νίκκι Παπαβασιλείου: «Μαθαίνουμε από κάθε παιχνίδι»

Χρήσιμα συμπεράσματα έβγαλε ο προπονητής του Εργοτέλη από το φιλικό με τον Πανθηραϊκό (0-0) στην Ν. Αλικαρνασσό.

Ο προπονητής τoυ Εργοτέλη σε δηλώσεις του λίγο μετά την φιλική ισοπαλία του Εργοτέλη με τον Πανθηραϊκό (0-0) επεσήμανε:

«Μια εβδομάδα πριν το παιχνίδι του Κυπέλλου νομίζω βγάλαμε πολύ χρήσιμα συμπεράσματα απέναντι σε μια ομάδα που έπαιξε πάρα πολύ δυνατά.

Έχει μεγάλη σημασία ν’ αντιμετωπίζουμε όλα τα παιχνίδια σωστά. Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε πολλές ευκαιρίες να πετύχουμε κάποιο γκολ όμως δεν είχαμε την τύχη ή και την συγκέντρωση που έπρεπε και έτσι το ματς πήγε στο 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε κυρίως πολλές μονομαχίες. Αυτό που έχει σημασία είναι ότι μαθαίνουμε από κάθε παιχνίδι και θεωρώ ότι σε γενικές γραμμές είμαστε έτοιμοι.

Εύχομαι στον Ανδρέα Σκέντζο και στον Πανθηραϊκό να έχει μια καλή χρονιά».