Ο Καϊπερς είχε την απάντηση…

Ο Εργοτέλης με τον Βέλγο να σκοράρει ξανά, αναδείχθηκε ισόπαλος με σκορ 1-1 με τον Απόλλωνα Πόντου στην Καλαμαριά για την 25η αγωνιστική της stoiximan.gr Football League.

Σημαντικό βαθμό πήρε στην Καλαμαριά ο Εργοτέλης, αφού αναδείχθηκε ισόπαλος με 1-1 με τον Απόλλωνα Πόντου για την 25η αγωνιστική της stoiximan.gr Football League.

Οι “κιτρινόμαυροι” έχασαν αρκετές ευκαιρίες και τελικά κατάφεραν με τον Καϊπερς να σκοράρουν στο 82′ και να απαντήσουν στο γκολ που πέτυχε για τους γηπεδούχους ο Χασομέρης με κεφαλιά στο 17′.

Διαιτητής ήταν ο Φωτιάδης (Σερρών) με βοηθούς τους Κούλα (Ξάνθης) και Καμπούρη (Σερρών).

Οι συνθέσεις:

Aπόλλων Πόντου (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Λόπεθ, Αμαραντίδης, Καλί, Σαμαράς, Γεωργιάδης, Μπρίτο, Συμελίδης, Βεργώνης, Καλογέρης (47 Τσεμπερίδης), Ηλιάδης, Χασομέρης

Εργοτέλης (Τάκης Γκώνιας): Κατσιμήτρος, Νικολακάκης, Σταμόπουλος, Πάτας, Μπάτζιος, Τσέλιος, Μπουτσάκης (90′ Ιατρούδης), Μπουρσέλης, Σταματάκος (90′ Μανουσάκης), Εφορντ (73′ Βογιατζής), Καϊπερς

Η εξέλιξη του ματς:

Πρώτη φάση στο 7′ με τον Εφορντ να σουτάρει και τον Λόπεθ να αποκρούει.

Στο 10′ σουτ του Χασομέρη απόκρουσε ο Κατσιμήτρος.

Γκολ, 1-0 στο 17′ η Καλαμαριά ανοίγει το σκορ. Σκόρερ ο Χασομέρης με κεφαλιά μετά από σέντρα του Γεωργιάδη.

Άστοχο σουτ του Μπουτσάκη μετά από προσπάθεια του Εφορντ στο 19′.

Ψαλίδι του Καίπερς η μπάλα έξω στο 31′.

Φάουλ από τον Μπουρσέλη στο 41′ η μπάλα κοντράρει και περνάει κόρνερ.

Ημίχρονο, 1-0.

Ευκαιρία με τον Καίπερς στο 48′ με σουτ μετά από πάσα του Νικολακάκη.

Ο Λόπεθ μπλοκάρει την μπάλα μετά από φάουλ του Μπουρσέλη στο 55′.

Σουτ του Σταματάκου στο 60′ απόκρουσε ο Λόπεθ.

Ο Συμελίδης στο 62′ απειλεί μετά από ώρα για τον Απόλλωνα αλλά ο Κατσιμήτρος είναι σε ετοιμότητα.

Ευκαιρία στο 74′ με τον Καίπερς να σουτάρει άουτ μετά από πάσα του Σταματάκου.

Γκοοολ! 1-1 ισοφαρίζει ο Εργοτέλης! Στο 82′ με τον Κάιπερς με σουτ μετά από πάσα του Τσέλιου. Διαμαρτύρονται για οφ σαιντ οι γηπεδούχοι.

Τελικό, 1-1.

O Athletic Radio 104,2 και το athleticradio.gr σας μετέφεραν λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα.