Δεν πήρε την Δόξα αλλά το… Δράμα

Ο Εργοτέλης δεν βρέθηκε σε καλή μέρα και γνώρισε την ήττα με 0-1 από την Δόξα στο Παγκρήτιο για την 22η αγωνιστική της stoiximan.gr Football League αν και θα μπορούσε να..κλέψει τον βαθμό στο 92΄όταν και είχε δοκάρι με τον Σταματάκο ενώ “φωνάζει” δικαιολογημένα για πέναλτι στην ίδια φάση.

Ο Εργοτέλης δεν βρέθηκε σε καλή μέρα και γνώρισε την ήττα με 0-1 από την Δόξα στο Παγκρήτιο για την 22η αγωνιστική της stoiximan.gr Football League.

Δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί την έδρα του ο Εργοτέλης γνωρίζοντας την ήττα με 0-1 από την Δόξα με γκολ του Μαρκόπουλου στο 55′ ενώ στο 92΄είχε δοκάρι με τον Σταματάκο.

Ο Εργοτέλης δεν βρέθηκε σε καλή μέρα και ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο η Δραμινή ομάδα ήταν καλύτερη και πιο απειλητική αν και στο τέλος ο Εργοτέλης θα μπορούσε να σκοράρει, φωνάζοντας για την φάση του 92′.

Διαιτητής ήταν ο Ανούσος (Λακωνίας) με Βοηθούς τους Κουρέντα (Τρικάλων) και Κωνσταντόπουλο (Κορινθίας)

Οι ενδεκάδες:

Eργοτελης:

Κατσιμήτρος, Μπουρσέλης (55΄Αγγελόπουλος), Μαζουλουξής, Τσέλιος, Πάτας, Νικολακάκης, Σταμόπουλος, Μπουτσάκης (85′ Κούρτι), Καϊπερς, Εφορντ (70′ Ιατρούδης), Σταματάκος,

Δόξα Δράμας:

Βούρας, Σπυρόπουλος, Ριζογιάννης, Οστοϊτς, Μαρκόπουλος (88΄Σταματόπουλος), Γουνδουλάκης (70′ Τζόκιτς), Βαλιάνος (35′ Πενταυράκης), Γκότοβος, Βιτλής, Μπαϊκαρά, Κάσες

Η εξέλιξη του ματς:

Eυκαιρία στο 10′ με τον Μπαϊκαρά να μην μπορεί να νικήσει σε τετ α τετ τον Κατσιμήτρο.

Στο 19′ προσπάθεια του Εφορντ αλλά ο Βούρας εξουδετέρωσε την επικίνδυνη σέντρα του.

Ο Καϊπερς απειλεί στο 25′ με σουτ.

Μεγάλη φάση για τον Εργοτέλη με τον Καϊπερς μετά από πάσα του Σταματάκο στο 30′.

Ημίχρονο, 0-0.

Ο Μαρκόπουλος σούταρε στο 47΄αλλά ο Μπουρσέλης έκοψε πάνω στην γραμμή.

Ο Πάτας διώχνει σωτήρια σε κόρνερ μετά την προσπάθεια του Γουνδουλάκη στο 49′.

Ο Μαρκόπουλος σκοράρει με πλασέ μετά από πάσα του Κάσες στο 55′, 0-1.

Ο Γκότοβος στέλνει την μπάλα στα δίχτυα αλλά είναι οφ σαϊντ και το γκολ σωστά ακυρώνεται στο 71΄.

Μακρινό σουτ του Ριζογιάννη άουτ στο 74′.

Φοβερή ευκαρία με τον Σταματάκο στο 92′ να πλασάρει στο δοκάρι. “Φωνάζει” δικαιολογημένα για πέναλτι ο Εργοτέλης.

Κεφαλιά του Καϊπερς άουτ στο 95′.

Τελικό, 0-1.

Ο Athletic Radio 104,2 και το athleticradio.gr βρέθηκαν στο Παγκρήτιο Στάδιο και σας μετέφεραν λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του ματς για την 22η αγωνιστική της stoiximan.gr Football League.