Ο Καϊπερς “σκότωσε” την Παναχαϊκή στο 93′!

Ο Εργοτέλης πήρε αυτό που άξιζε επικρατώντας με 2-1 της Παναχαϊκής με γκολ του Βέλγου στο φινάλε σε αγώνα για την 20η αγωνιστική της stoiximan.gr Football League.

Μεγάλη νίκη για τον Εργοτέλη επί της Παναχαϊκής στο Παγκρήτιο με 2-1 για την 20η αγωνιστική της stoiximan.gr Football League!

Ο Εργοτέλης ξεκίνησε, όπως και στα Περβόλια, ιδανικά το ματς με γκολ του Εφορντ στο 3′ με πλασέ μετά από πάσα του Καϊπερς.

Η Παναχαϊκή στην συνέχεια πήρε τα ηνία του ματς και στο 38′ ο Βρονταράς ανέτρεψε τον εφορμούντα Ροβίθη εκτός περιοχής αλλά ο Κοτσάνης “έκλεισε” τα μάτια και δεν έδειξε την κόκκινη κάρτα στον τερματοφύλακα της Πατρινής ομάδας.

Το 1-1 ήρθε στο 42΄με κεφαλιά του Μωραϊτη μετά από άστοχη έξοδο του Κατσιμήτρου και σέντρα του Ντάσιου.

Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε φάσεις στο ξεκίνημα εκατέρωθεν ενώ ο Εργοτέλης είχε την υπεροχή και την κατοχή της μπάλας και τις φάσεις.

Και στις καθυστερήσεις ο Καϊπερς με πλασέ σκόραρε και έκανε το 2-1.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κοτσάνης (Δράμας) με βοηθούς τους Τσακίρη (Δράμας) και Ζήδρα (Αθηνών).

Οι συνθέσεις:

Εργοτέλης:

Κατσιμήτρος, Μπουρσέλης, Τσέλιος, Νικολακάκης, Μπάτζιος, Μπουτσάκης (64′ Ιατρούδης) , Σταμόπουλος, Ροβίθης, (82′ Μανουσάκης), Καϊπερς, Εφορντ (71′ Σταματάκος), Μαζουλουξής.

Παναχαϊκή:

Βρονταράς, Γκίνο, Σωτηράκος, Στεργίδης (64′ Αποστολόπουλος), Φωτάκης (81′ Πολυχρόνης), Ελευθεριάδης, Λουμπαρδέας, Ντάσιος, Μπουτζίκος, Μωραΐτης (75′ Βασιλείου), Φουρλάνος.

Η εξέλιξη του ματς:

Γκοοοοοοοοοοοοολ! 1-0 σκόρερ στο 3′ ο Εφορντ με πλασέ μετά από πάσα του Καϊπερς.

Άτσαλο γύρισμα από τον Λουμπαρδέα παραλίγο αυτογκολ στο 27′.

Κεφαλιά του Γκίνο μετά από κόρνερ του Στεργίδη με την μπάλα να καταλήγει άουτ στο 32′.

Ο Κατσιμήτρος “σώζει” σε τετ α τετ με τον Μωραϊτη στο 40′.

Ο Βρονταράς ανατρέπει τον εφορμούντα Ροβίθη εκτός περιοχής αλλά ο Κοτσάνης “κλέινει” τα μάτια και δεν δείχνει την κόκκινη κάρτα στον τερματοφύλακα της Πατρινής ομάδας.

Γκολ! 1-1 σκοράρει με κεφαλιά ο Μωραϊτης μετά από άστοχη έξοδο του Κατσιμήτρου στο 42΄μετά από σέντρα του Ντάσιου.

Ημίχρονο, 1-1.

Μεγάλη φάση για την Παναχαϊκή να σκοράρει στο 48′ με τον Μωραϊτη να πλασάρει άουτ.

Ευκαρία για τον Εργοτέλη με τον Ροβίθη στο 49′ να σουτάρει ψηλά και δυνατά αλλά άστοχα.

Στο 57′ ο Καϊπερς δεν μπορεί να πλασάρει τον Βρονταρά μετά από λάθος του Σωτηράκου.

Σουτ τουτ Καιπερς απόκρουσε ο Βρονταράς στο 65′.

Φοβερό σουτ του Μπουρσέλη άουτ στο 77′.

Σουτ του Γκίνο κοντράρει η μπάλα στο 83′ και μετά οριζόντιο δοκάρι έπειτα από μακρινό σουτ του Φουρλάνου.

Κεφαλιά του Μπάτζιου άουτ στο 84′.

Ο Μπουρσέλης σούταρε αλλά απόκρουσε ο Βρονταράς στο 87′.

Γκοοοοοοοοοοοοοοολ! Ο Καιπερς στο 93′ με πλασέ!

Τελικό, 2-1.

Ο Athletic Radio 104,2 και το athleticradio.gr βρέθηκαν στο Παγκρήτιο Στάδιο και σας μετέφεραν λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του ματς για την 20η αγωνιστική της stoiximan.gr Football League.