Ούτε σήμερα στο Παγκρήτιο

Ο Εργοτέλης ήταν ο καλύτερος από την Σπάρτη, είχε δοκάρι με τον Μπουρσέλη αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει και “κόλλησε” στο 0-0, παραμένοντας χωρίς νίκη στο Παγκρήτιο. Aποδοκιμασίες για τον Γκώνια μετά το ματς και ένταση των φιλάθλων με τον Τουντζάρη.

Δεν κατάφερε να δώσει συνέχεια στα νικηφόρα αποτελέσματα, μετά το διπλό στην Βέροια, ο Εργοτέλης μένοντας στο 0-0 με την Σπάρτη για την 13η αγωνιστική της stoiximan.gr Football League.
Έτσι παραμένει χωρίς νίκη στο… χορτάρι του Παγκρητίου στο φετινό πρωτάθλημα (έχει πάρει στα χαρτιά τους τρείς βαθμούς με τον Αχαρναϊκό).
Ο Εργοτέλης ήταν ο καλύτερος από την Σπάρτη αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει ενώ είχε δοκάρι με τον Μπουρσέλη στο 70′.
Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ζαραβίνος (Αθηνών) με βοηθούς τους Δουλγεράκη και Κάλλη (Αν. Αττικής), Σωτηριάδης (Λασιθίου).
Oι συνθέσεις:

Εργοτέλης:
 Λαδάς, Μπουρσέλης, Βογιατζής (70′ Αγγελόπουλος), Μαζουλουξής, Μπάτζιος, Νικολακάκης, Σταμόπουλος, Ν Ντιαγέ (85′  Ιατρούδης), Καιπερς, Σταματάκος (72′ Ροβίθης), Μπούζας

Σπάρτη:
 Γιακουμής, Γραικός,Νιάρος, Βοσνακίδης, Οικονομόπουλος, Τζιμόντζι (55′ Κατσίκης, 71΄Γουόρντεν), Παναγιώτου, Τριανταφυλλάκος, Ράνος, Μπαρέτα (86′ Δοδοντσάκης), Ράντι
H εξέλιξη του ματς:
Σουτ του Μπουρσέλη άουτ στο 4′.
Κεφαλιά του Καϊπερς στο 5′ απόκρουσε ο Γιακουμής.
 Άστοχο σουτ του Ν Ντιαγέ στο 32′.
Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη με τον Καϊπερς να πλασάρει στο 39′ διώχνει στην γραμμή Οικονομόπουλος σωτήρια.
Ο Ν Ντιαγέ στο 42′ γυρίζει αλλά ο Καιπερς δεν πρόλαβε να μπει στην τροχιά της μπάλας.
Ημίχρονο, 0-0
Φάουλ του Ράντι άουτ στο 50′.
Σουτ του Σταματάκου άουτ στο 51′.
Στο 58′ ο Εργοτέλης εκ νέου με τον Σταμόπουλο
Μεγάλη φάση για τον Εργοτέλη στο 70′ με τον Μπουρσέλη να σουτάρει και να στέλνει την μπάλα στο δοκάρι.
Σουτάρει ψηλά άουτ το Νικολακάκης στο 81′.
 Άστοχη κεφαλιά του Ιταρούδη στο 88′.
Κεφαλιά του Καιπερς απόκρουσε ο Γιακουμής στο 90′.
Τελικό, 0-0.
Ο Athletic Radio 104,2 και το athleticradio.gr βρέθηκαν στο Παγκρήτιο και σας μετέδωσαν λεπτό λεπτό την εξέλιξη του αγώνα.