Παραμένει χωρίς νίκη…

Ο Εργοτέλης βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ αλλά ισοφάρισε στο τέλος και παραχώρησε εντός έδρας ισοπαλία στον Απόλλωνα Πόντου (1-1) στο Παγκρήτιο Στάδιο σε ματς για την 8η αγωνιστική της stoiximan.gr Football League.

O Απόλλωνας έβαλε δύσκολα στον Εργοτέλη καθώς με το… καλημέρα στο 6′ προηγήθηκε με 0-1 με σκόρερ τον Λιόνη με σουτ, μετά από λάθος συνεννόηση του Λαδά με τον Βογιατζή.

Ο Εργοτέλης ανέβασε στροφές και δικαίως φωνάζει για ένα πέναλτι που δεν του δόθηκε με τον Εντιαγέ στο 11′.

Στο δεύτερο ημίχρονο και ενώ ο ρυθμός έπεσε, ο Εργοτέλης ισοφάρισε με τον Καιπερς στο 79΄μετά από σέντρα του Εφορντ με την μπάλα να κοντράρει στον Σαμαρά.

Διαιτητής ήταν ο Γκάμαρης (Αθηνών) με βοηθούς τους Τζιλίρη (Πειραιά)  και Δέτση (Αθηνών).

Oι συνθέσεις

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Τάκης Γκώνιας):

Λαδας, Πάτας, Βογιατζής, Μαζουλουξής, Σταμόπουλος, Μπάτζιος, Μπουτσάκης (82′ Ιατρούδης), Μπούζας, Σταματάκος (65΄Εφορντ), Εντιαγιέ, Κάιπερς (89′ Ροβίθης).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ (Δημήτρης Καλαϊτζίδης):

Λόπεθ, Γεωργιάδης, Αμαραντίδης, Καλί, Σαμαράς, Συμελίδης, Καλαϊτζίδης (57′ Φάμπιο), Λιόνης (67′ Ν’ Λουντούλου), Καλογέρης, Χασομέρης, Μπρίτο (75΄Κυβελίδης)

Η εξέλιξη του ματς:

Γκολ! 0-1! Με το… καλημέρα προηγούνται οι φιλοξενούμενοι με σκόρερ τον Λιόνη με σουτ στο 6’μετά από λάθος συνεννόηση του Λαδά με τον Βογιατζή.

Σουτ του Σταματάκου στο 8′ απόκρουσε ο Λόπεθ.

Ο Καϊπερς δεν μπορεί να νικήσει τον Λόπεθ στο 9′.

Στο 11′ καθαρή ανατροπή του Εντιαγέ και καταφανέστατο πέναλτι που δεν δόθηκε στον Εργοτέλη από τον Γκάμαρη.

Στο 22’ο Σταματάκος σούταρε έξω.

Ο Απόλλων έχασε μία ευκαιρία στο 27′ με τον Συμελίδη να στέλνει την μπάλα άουτ.

Απείλησε με κεφαλιά του Καϊπερς στο 32 ο Εργοτέλης.

Ημίχρονο, 0-1.

Νέα επίμαχη φάση με τον Σταματάκο να ζητάει πέναλτι στο 51′.

Άστοχο σουτ ο ο Χασομέρης στο 63′.

Γκοοολ! 1-1! Με σκόρερ τον Καιπερς με την μπάλα να κοντράρει στο 79′ ισοφαρίζει ο Εργοτέλης.

Ο Εργοτέλης έχασε δύο μεγάλες φάσεις στις καθυστερήσεις με τον Εντιαγέ να αναγκάζει τον Λόπεζ σε μεγάλη απόκρουση και τον Ιατρούδη με κεφαλιά που πέρασε έξω.

Τελικό, 1-1.

Ο Athletic Radio 104,2 και το athleticradio.gr  σας μετέδωσαν λεπτό λεπτό την εξέλιξη του αγώνα.