Γκώνιας: “Η ομάδα μας είναι υπόδειγμα”

Ο τεχνικός του Εργοτέλη εξέφρασε τα παράπονά του για την διαιτησία μετά το ματς με τον Αρη (2-3) ενώ ζήτησε συγγνώμη από όλους.

Τα όσα είπε ο τεχνικός του Εργοτέλη μετά το ματς με τον Αρη (2-3):

“Ζητάω συγγνώμη από όλους. Δεν τα καταφέραμε σήμερα.

Είναι 4ο σερί ματς που είμαστε καλύτεροι και δεν πήραμε αυτό που αξίζαμε. Με την Καλλιθέα δεν έκανα οι αντίπαλοι φάση και έληξε 0-0. Με τον Α.Ο.Χ ./ Κισσαμικό πάλι τα ίδια, 1-1. Με την Παναχαϊκή ήμασταν καλύτεροι αλλά χάσαμε 2-1. O Eργοτέλης δεν είναι μικρή ομάδα.

Σήμερα στο πρώτο ημίχρονο θα μπορούσαμε να είχαμε βάλει και άλλα γκολ. Στο δεύτερο δεχθήκαμε πίεση. Δεν σκοράραμε με τον Εντιαγέ και εκεί χάθηκε το ματς. Πάλι λάθος αποφάσεις από τους διαιτητές. Και στο γκολ του πέναλτι που έγινε φάουλ και στο 2-3 που ήταν οφ- σάϊντ.

Συγχαρητήρια στους παίκτες μου. Έχουμε καθαρό χρόνο στα ματς 65′. Δεν παίζουμε με σκοπιμότητες και καθυστερήσεις.

Η ομάδα είναι υπόδειγμα. Αυτό μας δίνει την χαρά να συνεχίσουμε αυτό που “χτίζουμε”. Έχουμε ρυθμό.