“Γλυκόπικρη” γεύση με παράπονα για την διαιτησία

Ο Εργοτέλης πήρε αυτό που ήθελε κόντρα στον Ιωνικό, την νίκη (2-1), “πάτησε” κορυφή, αλλά το γκολ του πρώην “δικού” του Καραλή τον γέμισε… πίκρα, οργή και αγανάκτηση για τον Ζαραβίνο.

Ο Εργοτέλης έδειξε το… dna του στο ντέρμπι κορυφής με τον Ιωνικό και πήρε το τρίποντο που “έψαχνε”.

Το τελικό 2-1 με το γκολ του Καραλή από φάουλ – φάντασμα στο φινάλε του αφαίρεσε το χαμόγελο της… ευτυχίας και τον έφερε σε μειονεκτική θέση σε περίπτωση ισοβαθμίας με την ομάδα της Νεάπολης.

Οι “κιτρινόμαυροι¨ είναι “πυρ και μανία” με τις αποφάσεις του Ζαραβίνου και αποτυπώθηκε γλαφυρά κα στις δηλώσεις του Σούλη Παπαδόπουλου μετά το ματς. Ο Αθηναίος ρέφερι είναι “Persona non grata” για την ομάδα της πόλης μας που δέχθηκε το γκολ στις καθυστερήσεις των καθυστερήσεων από φάουλ – εφεύρεση του διαιτητή.

Ο Εργοτέλης αφήνει όμως τα ανάμεικτα συναισθήματα (χαρά, πίκρα, οργή και αγανάκτηση) και επικεντρώνεται στο δύσκολο ματς με την φορμαρισμένη Προοδευτική το προσεχές Σάββατο στο Παγκρήτιο για την εξ αναβολής 16ης αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ εθνικής (4ος όμιλος).

Stoiximan.gr. Live streaming στα μεγαλύτερα πρωταθλήματα (Primera Division, Bundesliga, Campionato, NBA, Euroleagu