Λυτρωτής ο Τσουμάγκας για τον Εργοτέλη

Με γκολ στο 94′ οι “κιτρινόμαυροι” επεστρέψαν στις νίκες καθώς επικράτησαν με 1-2 του Ηλυσιακού στου Ζωγράφου στο ντεμπούτο του Ουσταμπασίδη στον πάγκο του.

Σημαντική νίκη μετά από ένα “χιτσκοκικό” φινάλε πήρε το Εργοτέλης επί του Ηλυσιακού στου Ζωγράφου με 1-2 με γκολ στις καθυστερήσεις του Τσουμάγκα και ενώ νωρίτερα είχε δοκάρι ο Λέαλ, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Γ εθνικής.

Οι «κιτρινόμαυροι» επέστρεψαν στις νίκες με τον Λεάλ ξανά στην συνθέση τους.

Προηγήθηκαν στο 26΄με τον Κατσικοκέρη αλλά ενώ έλεγχαν το ματς δέχθηκαν το 1-1 κόντρα στην ροή του ματς με τον Ιωάννου στο 77′ αλλά ο Τσουμάγκας είχε τον τελευταίο λόγο στο 95΄και ενώ είχε δοκάρι ο Λεάλ νωρίτερα.

Η εξέλιξη του ματς
Στο πρώτο τέταρτο απουσίασε η μεγάλη φάση. Η πιο σημαντική στιγμή ήταν για τον Εργοτέλη  μία κεφαλιά του Δημήτρη που πέρασε άουτ στο 10′.

Την κεφαλιά του Λεάλ αποκρούει ο πορτιέρε του Ηλυσιακού στο 22′.

Ο Κατσικοκέρης δεν πρόλαβε την μπάλα, απειλεί ο Εργοτέλης στο 23΄.

Γκοοολ! 0-1 ο Κατσικοκέρης σκοράρει στο 26′ ! Με κεφαλιά μετά από σέντρα του Ποι 26′.

Σουτ του Μισέλ άουτ δύο λεπτά αργότερα.

Κεφαλιά του Κατσικοκέρη μπλοκάρει ο Κοντοπίδης στο 43′.

Ημίχρονο / Ηλυσιακός – Εργοτέλης 0-1

Σουτ του Λεάλ άουτ στο 50′.

Κακό ματς στο δεύτερο ημίχρονο με τον Εργοτέλη πάντως να το ελέγχει πλήρως.

Γκολ 1-1 στο 77′ με κεφαλιά του Ιωαννου! Κόντρα στην ροή του ματς!

Κεφαλιά του Μισέλ άουτ, έχει πάρει φωτιά το ματς!

Δοκάρι μετά από φάουλ του Λεάλ στο 94′!

Ο Τσουμάγκας λυτρώνει τον Εργοτέλη! Γκοοοοοοοοοοοοολ! 1-2!

Τελικό, 1-2

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κουλούδης από την Λέσβο με βοηθούς την Μπαλιάκα (Λέσβου) και τον Οικονόμου (Δυτικής Αττικής)

Οι συνθέσεις:

Ηλυσιακός:
Κοντοπίδης, Μέξης, Ρόπας, Πιπίνης, Κωνσταντόπουλος, Σαμιώτης, Τσινιάς, Κούντου, Ιωάννου, Μουτσιώτης, Μάλτζι

Εργοτέλης:
Στεφανάκος, Καρράς (84′ Καϊμακαμούδης), Τσουμάγκας, Τζανής, Δημήτρης, Ρουσάκης, Ποϊ, Μισέλ, Κατσικοκέρης (75′ Βογιατζής), Λεάλ, Καλέ (57′ Κοιλιάρας)

Το athleticradio.gr βρέθηκε στου Ζωγράφου και σας μετέφερε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του σημαντικού αγώνα της 8ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Γ εθνικής.