Πλήρωσε τις απουσίες του

Ο Εργοτέλης, που έπαιξε χωρίς Λεάλ και Καλέ, δεν έπιασε τα γνωστά στάνταρ απόδοσης και έπεσε από την κορυφή της βαθμολογίας αφού ηττήθηκε με 2-0 από τον Ιωνικό.

Την πρώτη του ήττα υπέστη ο Εργοτέλη στο φετινό πρωτάθλημα της Γ εθνικής, με 2-0 από τον Ιωνικό στην Νεάπολη στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Γ εθνικής.

Οι “κιτρινόμαυροι” πλήρωσαν τις απουσίες των Λεάλ και Καλέ και κινήθηκαν σε… ρηχά νερά σε μία δύσκολη έδρα κόντρα σε μία ανταγωνίστρια ομάδα που τον πλησίασε στον πόντο.

Τα γκολ του Ιωνικού σημείωσαν ο Καραλής, που το καλοκαίρι ξεκίνησε στον Εργοτέλη, στο 16′ με πένελτι και στο 65′ ο Αργυρίου.

Το athleticradio.gr βρίέθηκε στην Νεάπολη και σας μετέφερε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του σημαντικού αγώνα της 5ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Γ εθνικής.

Δείτε το live του αγώνα:

Η έξελιξη του ματς

16.00 Σέντρα στην Νεάπολη.

Χωρίς κάτι ιδιαίτερο στο πεντάλεπτο, αναγνωριστικό ματς…

Πρώτη φάση στο ματς στο 10′ για τον Εργοτέλη με μακρινό σουτ του Μισέλ που απόκρουσε ο Λέτσο.

Στο 16′ κερδίζει πέναλτι ο Ιωνικός και ευστοχεί ο Καραλής. Το κέρδισε ο Σαπαλίδης από τον Τζανή, δαιμαρτυρίες από τους “κιτρινόμαυρους”. Ο Καραλής ξεκίνησε την σεζόν φέτος στον Εργοτέλη.

Κεφαλιά του Τζανή στο 28′ δεν ανησυχεί τον πορτιέρε του Ιωνικού.

Αισθητές οι απουσίες των Λεάλ και Καλέ για τον Εργοτέλη.

Ημίχρονο / Ιωνικός – Εργοτέλης 1-0

17.05 Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο…

Σουτ του Βουρλούμη άουτ μετά από σέντρα του Καραλή στο 47′ …

Στο 50′ ο Λέτσο μπλόκαρε προ του Κατσικοκέρη.

Γκολ, 2-0 στο 65′ άλλαξαν την μπάλα Καραλής και Πέεφ και η μπάλα έφτασε στον Αργυρίου που την έστειλε στα δίχτυα.

Στο 67′ μεγάλη φάση για τον Ιωνικό με τον Σαπαλίδη.

Ευκαιρία για τον Ιωνικό με τον Σαμαρά στο 89′ αλλά έδιωξε ο Στεφανάκος.

Τελικό, 2-0.

Διαιτητής ο Γκριτζέπης με βοηθούς τους Χαραλαμπόπουλος και Τριανταφύλλου (Αρκαδίας).