Ποντίκαλης: “Bγάλαμε χαρακτήρα και γυρίσαμε το ματς”

Ματσάρα έγινε στο γήπεδο του Πανεπιστημίου όπου η Γόρτυνα επικράτησε με 3-4 της Μινωϊκής.

Σούπερ ματς έγινε στο γήπεδο του Πανεπιστημίου την Κυριακή όπου η Γόρτυνα επικράτησε με 3-4 της Μινωϊκής για την 23η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ.

Μετά το τέλος του ματς ο προπονητής της ομάδας των Αγίων Δέκα, Γιώργος Ποντίκαλης δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα της ομάδας του:

«Κάναμε ένα πολύ καλό παιχνίδι σήμερα και παρά το γεγονός ότι βρεθήκαμε πίσω στο σκορ μ’ ένα πέναλτι που κατά την άποψη μας δεν ήταν πέναλτι, βγάλαμε χαρακτήρα και γυρίσαμε το ματς από το 1-0 πριν κλείσει το ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε εξίσου δυνατά, πετύχαμε και τρίτο γκολ ενώ δημιουργήσαμε και πολλές ακόμα κλασικές ευκαιρίες και για άλλα τέρματα.

Συγχαρητήρια στα παιδιά για την εμφάνιση και τη μεγάλη νίκη σε μια πάρα πολύ δύσκολη έδρα. Κοιτάμε τη συνέχεια και δουλεύουμε για να πάμε ακόμα παραπάνω».