Mε το… δεξί ο Ποντίκαλης

Η ομάδα της Γόρτυνας ανάσανε βαθμολογικά με το 2-0 επί του ΠΑΟΚ,

Σημαντική νίκη πέτυχε η Γόρτυνα επικρατώντας με 2-0 του Π.Α.Ο.Κ στο ντεμπούτο στον πάγκο της του Γιώργου Ποντίκαλη.

Μετά το τέλος του ματς ο προπονητής της ομάδας των Αγίων Δέκα  δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα της ομάδας:

«Ήταν ένα δυνατό παιχνίδι απέναντι σ’ ένα καλό αντίπαλο με τον οποίο πάνω κάτω έχουμε τους ίδιους στόχους.

Στο πρώτο ημίχρονο δεν είμασταν καλοί και φάνηκε ότι τα παιδιά είχαν το άγχος της βαθμολογικής πίεσης.

Στο δεύτερο ημίχρονο ανταποκριθήκαμε πολύ καλύτερα στις απαιτήσεις του ματς. Δημιουργήσαμε πολλές ευκαιρίες, πετύχαμε δύο γκολ και δίκαια νομίζω πήραμε τη νίκη.

Αξίζουν συγχαρητήρια στα παιδιά και τώρα βλέπουμε τη συνέχεια με πιο καλό μάτι. Θα συνεχίσουμε τη σκληρή δουλειά και κοιτάμε πια το επόμενο ματς».