Τα όσα έγιναν στην 3η αγωνιστική του Ενωσιακού

Στις 5/12 θα γίνει η 4η αγωνιστική με τα ματς Λασίθι-Ηράκλειο και Χανιά-Ρέθυμνο.

Ισόπαλοι με σκορ 3-3 αναδείχτηκε η Μικτή Παίδων ΕΠΣΗ στο Ρέθυμνο απέναντι στο αντίστοιχο συγκρότημα ενώ η Μικτή Νέων ΕΠΣΗ ηττήθηκε με σκορ 3-1. Οι αναμετρήσεις έγιναν στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων.
Στο παιχνίδι των Νέων, το Ρέθυμνο σημείωσε δύο γκολ με τον Κώτσιο στο β’ ημίχρονο και ένα με τον Κλειδή ενώ μείωσε για την ομάδα του Ηρακλείου στο τελικό 3-1 ο Κεβάνι.
ΡΕΘΥΜΝΟ (Γιώργος Λυρώνης): Τριποδιανός, Μανουσάκης, Γαϊτάνης, Κλειδής, Κώτσιος, Καραπιδάκης (79′ Π. Μαρινάκης), Τσόλας (66′ Σταύρου), Βάρδας, Τζωρτζινάκης, Νικηφόρος (66′ Μπουρνέλης), Κούσμινας (56′ Βλατάκης).
ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Γιάννης Χατζησεβαστός): Νεοκοσμίδης, Σαβουιδάκης, Μαμουλάκης, Βοργιάς (57′ Κουτεντάκης), Ροδίτης, Γκλεζάκος (73′ Στακάκης), Γκίκας, Κριτσωτάκης (59′ Κεβάνι), Λίλο, Τσαμπουράκης (53′ Αλεξάκης), Παπαδάκης.
Στο παιχνίδι των Παίδων, η Μικτή Ηρακλείου προηγήθηκε με 1-3 με χατ-τρικ του Μιχάλη Σωμαράκη αλλά τελικά αναδείχτηκε ισόπαλη 3-3 με το Ρέθυμνο να σκοράρει στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων. Τα τέρματα για τους γηπεδούχους σημείωσαν οι Αλιάι (2) και Βερνάδος.
ΡΕΘΥΜΝΟ (Γιώργος Λυρώνης): Μπερβανάκης, Χατζηκωνσταντίνου (76′ Τραϊτοράκης), Γιαννούλης, Μελαδάκης, Καπετανάκης, Σπαντιδάκης (46′ Βερνάδος), Θεοδοσουλάκης, Φραγκιαδάκης, Καφετζής, Αλιάι, Αποστολάκης (68′ Ματθαιακάκης).
ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Αντώνης Φραγκάκης): Θαλασσινός, Σαντοριναίος (53′ Γεωργαλής), Γκρίτζαλης, Χασουράκης (68′ Σφακιανάκης), Σπυριδάκης, Τσέρος, Σωμαράκης, Ρούκα (72′ Βιτώρος), Αμανάκης, Μαμουλάκης, Χαλκιαδάκης.