Ο εντυπωσιακός απολογισμός των Μικτών της ΕΠΣΗ

Πέρασαν σαν… σίφουνας από τα Χανιά και έκαναν ξανά το “2 στα 2”.

Εντυπωσιακές νίκες σημείωσαν οι Μικτές ΕΠΣΗ στα Χανιά, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων, με τους Παίδες να επικρατούν με 0-8 και τους Νέους με 1-4.

Το ματς των Παίδων

Αρχικά στο παιχνίδι των Παίδων, οι ποδοσφαιριστές του Αντώνη Φραγκάκη ήταν καταιγιστικοί. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε 0-3 ενώ πέντε γκολ σημειώθηκαν στην επανάληψη. Από δύο φορές σκόραραν οι Σωμαράκης, Ρούκα, Μαμουλάκης ενώ από ένα γκολ σημείωσαν οι Αμανάκης (με πέναλτι) και Κακουλάκης.

ΕΠΣ ΧΑΝΙΩΝ: Κατερουλάκης (60′ Χαλκιαδάκης), Χατζάκης, Κουκουράκης, Τσάλα (60′ Σεληνιωτάκης), Σούλκε, Πλανάκης, Σκουλάς, Κογιαννάκης, Στοΐτσος (50′ Καμηλάκης), Κιμινουλάκης (40′ Σολανάκης), Καστανοπουλάκης (40′ Γοναλάκης).

ΕΠΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ: Θαλασσινός, Χασουράκης (53′ Γεωργαλής), Σαντοριναίος (53′ Σφακιανάκης), Τσέρος, Γκριτζάλης, Σπυριδάκης (64′ Λεμονιάς), Αμανάκης, Χαλκιαδάκης (53′ Παπαδάκης), Σωμαράκης (57′ Κακουλάκης), Ρούκα. Μαμουλάκης.

Το ματς των Νέων

Ακολούθησε το ματς των Νέων, με την ομάδα του Γιάννη Χατζησεβαστού να προηγείται 0-1 στο α’ ημίχρονο με γκολ του Τσαμπουράκη και να έχει σημαντικές φάσεις στο ίδιο διάστημα και για δεύτερο γκολ. Ωστόσο καθάρισαν το ματς στο διάστημα 55′-60′ με τρία τέρματα από τους Τσαμπουράκη, Μαμουλάκη και Λίλο να γράφουν το 0-4. Οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-4 στο 87’ με τον Καλατζή.

ΕΠΣ ΧΑΝΙΩΝ: Παπαδομανωλάκης, Μπουντακόπουλος, Λυραντζάκης, Καρατζής, Καστρινάκης (57′ Μπερικάκης), Γλεντουζάκης, Καστανοπουλάκης, Μαρτσάκης (73′ Πολυχρονάκης), Κουκάκης (61′ Γεωργίου), Κελαϊδής (57′ Πλευράκης), Κορωνάκης.

ΕΠΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ: Νεοκοσμίδης, Γκλεζάκος, Γκίκα, Παπαδάκης, Κριτσωτάκης, Λίλο (71’ Παπαδάκης), Βοργιάς (65’ Ζηδιανάκης), Μαμουλάκης, Ροδίτης (61’ Κουτεντάκης), Τσαμπουράκης (57’ Πακιουφάκης), Σαβουϊδάκης.

Οι Μικτές της ΕΠΣΗ την 3η αγωνιστική θα παίξουν στο Ρέθυμνο στις 22/11.