Χατζησεβαστός: “Επρεπε να κερδίσουμε”

Ο τεχνικός της Μινωϊκης τόνισε οτι η ομάδα του άξιζε την νίκη κόντρα στην Γόρτυνα (0-0).

Τα όσα είπε ο προπονητής της Μινωικής, Γιάννης Χατζησεβαστός, δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα της Γόρτυνας μετά το μεταξύ τους ματς:

«Νομίζω ότι στο πρώτο ημίχρονο δεν είμαστε καλοί, χάσαμε γρήγορα τη συγκέντρωση μας και αν και είχαμε δύο καλές ευκαιρίες και απειληθήκαμε σε μια περίπτωση, δεν μπορέσαμε να κάνουμε τίποτε άλλο.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως ήμασταν πολλοί καλοί. Πιέζαμε συνεχώς, είχαμε ν’ αντιμετωπίσουμε μαζική άμυνα από την αντίπαλη ομάδα και από καθαρή ατυχία δεν σκοράραμε.

Όταν ο καλύτερος παίκτης της αντιπάλου ομάδας είναι ο τερματοφύλακας, καταλαβαίνεται τις ευκαιρίες και την πίεση που είχαμε. Δεν θέλω να υποτιμήσω την προσπάθεια των παιδιών της Γόρτυνας, τους εύχομαι καλή συνέχεια, αλλά νομίζω ότι έπρεπε να κερδίσουμε σήμερα.»