Ορεξάτος ο Πόρος στο πρώτο φιλικό

Με εντυπωσιακό τρόπο ξεκίνησαν τα φιλικά προετοιμασίας για τον Πόρο, με την ομάδα του Νίκου Παγωμένου να επικρατεί με 4-1 του Ρωμανού στην Ελιά.

Σε ένα φιλικό όπου και οι δύο προπονητές χρησιμοποίησαν αρκετά πρόσωπα και σχήματα κατά τη διάρκεια της φιλικής αναμέτρησης, ο Πόρος εμφανίστηκε ανώτερος των περιστάσεων και κατάφερε να επικρατήσει με 4-1.

Για την ιστορία το σκορ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε ο Ντραγκότι, ενώ λίγα λεπτά νωρίτερα ο Μάρκου, δεν κατάφερε να ευστοχήσει από τα έντεκα βήματα, καθώς νικήθηκε από τον Γιαννακουδάκη. Λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου ο Ρωμανός έφερε το παιχνίδια στα ίσα με τον Φιράνι.

Στην επανάληψη ο Πόρος ανέβασε στροφές και κατάφεραν να πετύχουν ακόμα τρία τέρματα. Πιο συγκεκριμένα το 2-1 έκανε ο Ντραγκότι για να έρθει λίγα λεπτά αργότερα και να ανοίξει λογαριασμό στο σκοράρισμα το “βαρύ” πυροβολικό της ομάδας Μάρκου ο οποίος έκανε το 3-1. Το τελικό 4-1 πραγματοποίησε ακόμα ένα νέο μεταγραφικό απόκτημα της ομάδας Αλέξανδρος Ζαφείρης.