Ήπιε νερό με Ποτηράκη!

Σε ένα παιχνίδι με πολλές φάσεις ο Αλυρός επικράτησε με 2-1 στην παράταση της Μινωικής και πήρε την πρόκριση στον τελικό των μπαράζ, εκεί που θα αντιμετωπίσει τον Ζαρό.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι, αν και ο Αλμυρός ήταν αυτός που έχασε την πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο παιχνίδι όταν στο 10΄ο Α. Στρατήγης από πλεονεκτική θέση έστειλε την μπάλα άουτ.

Στο 15΄ η Μινωική πήρε το προβάδισμα όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ανδρεαδάκη, ο Σεραφειμίδης με κεφαλιά έβαλε σε θέση οδηγού τη Μινωική.

10 λεπτά αργότερα, ο Αλμυρός έφερε το παιχνίδι στα ίσια όταν μετά από γέμισμα του Απλαδά,ο Ανδρέας Στρατήγης πρόλαβε τον Σπανό και με κεφαλιά ισοφάρισε.

Οι δύο ομάδες μέχρι το τέλος των 90΄ έχασαν αρκετές ευκαιρίες για να πάρουν το παιχνίδι όμως καμία δεν το κατάφερε και το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση.

Εκεί ο Αλμυρός με χρυσό σκόρερ του Ποτηράκη στο 115΄ επικράτησε με 2-1 και πήρε την πρόκριση για τον τελικό των μπαράζ, εκεί που θα αντιμετωπίσει τον Ζαρό.

Το Live της αναμέτρησης

Αλμυρός: Χωραφάκης, Μανωλακάκης, Μανιαδάκης, Φελεγκάκης, Αποστολάκης, Πετράκης, Στρατήγης Π., Καραντινάκης, Στρατήγης Α., Κοκκινάκης, Απλαδάς

Μινωική: Σπανός, Παναγιωτάκης, Κυπαράκης, Αναγνωστάκης, Ρουμελιώτης Δ., Τσαφαντάκης Κ., Ρουμελιώτης Π., Ανδρεαδάκης, Λέσι, Ντρέτσα, Σεραφειμίδης

1΄ Σέντρα στο παιχνίδι

10΄ Καλή στιγμή για τον Αλμυρό να ανοίξει το σκορ όμως ο Α. Στρατήγης από πλεονεκτική θέση στέλνει την μπάλα άουτ

15′ ΓΚΟΛ! Mετά από εκτέλεση κόρνερ του Ανδρεαδάκη, ο Σεραφειμίδης με κεφαλιά βάζει σε θέση οδηγού τη Μινωική

25′ ΓKOΛ! Μετά από γέμισμα του Απλαδά,ο Ανδρέας Στρατήγη πρόλαβε τον Σπανό και με κεφαλιά ισοφάρισε.

28΄ Σουτ του Τσαφαντάκη, απέκρουσε σε κόρνερ ο Χωραφάκης

37΄ Σέντρα του Ανδρεαδάκη, ο  Τσαφαντάκης έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα πέρασε  ελάχιστα άουτ.

Ημίχρονο στο παιχνίδι

46′ Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

47΄ Σουτ  του Κοκκινάκη απέκρουσε σε κόρνερ ο Σπανός

57΄ Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Αλμυρό! O Ανδρέας Στρατήγης έκανε το σουτ, ο Σπανός απέκρουσε ενστικτωδώς, στην συνέχεια της φάσης το σουτ του Μανωλακάκη σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

59΄ Απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Απλάδά,  η μπάλα σταματάει στο δοκάρι του Σπανού.

70΄Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ανδρεαδάκη,  ο Αναγνωστάκης πήρε την κεφαλιά αλλά έστειλε την μπάλα στο δοκάρι.

85′ Αλλαγή για την Μινωική.΄Έξω ο Σεραφειμίδης, μέσα ο Ζανελάρη.

Tέλος του αγώνα. Πάμε σε παράταση

Σέντρα στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης

93΄Ο Ποτηράκης στην θέση του Μανιαδάκη

94′ Κεφαλιά του Κοκκινάκη, η μπάλα πέρασε άουτ.