listen live
ακούτε τώρα: 00:00-08:00

Athletic Music (Athletic Radio 104,2)

listen live
ακούτε τώρα: 00:00-08:00

Athletic Music (Athletic Radio 104,2)

ακολουθεί: 08:00-10:00

Σύνδεση με Real fm- (Καμπουράκης - Λυριτζής)

e-radio logo

Πλησίασαν τον ΟΦΗ, Λοκρός και Μελίσσια

Παραμένει χωρίς νίκη το Δειλινό στον 2ο Ομιλο της Γ Εθνικής.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής στονν 2ο Ομιλο της Γ Εθνικής. :

Καλλιθέα Ρόδου-Κορωπί 73-77 (15/12)
ΚΑΠ – ΕΦΑΟΖ 70-81
ΟΦΗ – Μελίσσια 98-108 (84-84 κ.α., 93-93 α’ παρ.)
Ικαρος Νέας Σμύρνης – Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 60-53
ΒΑΟΛ – ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 95-77
Αρης Θήβας – Ερμής Σχηματαρίου 81-77
Λοκρός Αταλάντης – Δειλινό 91-56

Τα φύλλα αγώνα:

Λοκρός Αταλάντης – Δειλινό 91-56
Διαιτητές: Μαρινάκης-Τσακιράκη.
Δεκάλεπτα: 27-16, 45-34, 67-48, 91-56.
Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Πρεφαντής, Γεωργίου 3 (1), Φωτητζόγλου 10, Κετέμα 12 (2), Κεχρής, Πάσσας 11, Παπαηλιού 4, Καλογερόπουλος 3 (1), Μάτος Αν. 19 (3), Μάτος Αγγ. 13 (3), Δουρούκης 9 (1), Ψάλτου 7.
Δειλινό (Γωνιωτάκης): Γουμενάκης 5, Μπορμπίδης, Αντωνογιαννάκης 4, Γαϊτανάκης, Στέβοβιτς 3, Λέφης 11, Γρύλλης 19 (2), Εκιτζόγλου 8 (1), Κυρίτσης 3 (1), Βουτσίδης, Σπηλιόπουλος 3.

ΟΦΗ – ΜΕΛΙΣΣΙΑ 98-108 (κ.α. 84-84, α’ παρ. 93-93)
Διαιτητές
: Κοτσίμπος-Ντάνος
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 27-20, 45-42, 69-67, 84-84, 93-93, 98-107
ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας, Κριθινάκης, Πετράκης 17 (2), Τσερκιτζόγλου 9 (1), Τσίλογλου, Καρλάφτης 6 (2), Αγαπιάδης 6 (2), Αντωνόπουλος, Μπουμπάρης 5, Καραλής 19 (4), Πάλλης 35
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Δάγλας): Κυπαρίσσης 17 (2), Στεργίου 8 (2), Γεραμάκης 6 (2), Οικονομόπουλος 30 (4), Σοφρωνάς 17 (3), Ζήρος, Τρίχας, Καραχάλιος 22 (1), Καραβανάς 9.

Η βαθμολογία:

1. ΟΦΗ 17 (8-1)
2. Λοκρός Αταλάντης 16 (7-2)
3. Μελίσσια 16 (7-2)
4. Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 15 (6-3)
5. ΕΦΑΟΖ 15 (6-3)
6. Κορωπί 14 (5-4)
7. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 14 (5-4)
8. ΒΑΟΛ Χίου 13 (4-5)
9. Άρης Θήβας 13 (4-5)
10. Ερμής Σχηματαρίου 13 (4-5)
11. ΚΑΠ 12 (3-6)
12. ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 11 (2-7)
13. Καλλιθέα 11 (2-7)
14. Δειλινό 9 (0-9)

Η επόμενη αγωνιστική (10η, 23/12):

Μελίσσια – ΚΑΠ
Αργοναύτης Τριγλίας – ΟΦΗ
Ικαρος Νέας Σμύρνης – ΒΑΟΛ Χίου
ΕΦΑΟΖ – Καλλιθέα
Κορωπί – Αρης Θήβας
Ερμής Σχηματαρίου – Λοκρός Αταλάντης
Δειλινό – ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC