listen live
ακούτε τώρα: 07:00-14:00

Athletic Music - (Athletic Radio 104,2)

listen live
ακούτε τώρα: 07:00-14:00

Athletic Music - (Athletic Radio 104,2)

ακολουθεί: 14:00 – 21:00

Athletic Live - (Μανώλης Θέμελης )

e-radio logo

«Αφεντικό» παραμένει o ΟΦΗ στον 2ο Όμιλο της Γ’ Εθνικής

Η ομάδα του Βασίλη Ράλλη παραμένει αήττητη μετά από επτά αγωνιστικές. Χωρίς νίκη ακόμα το Δειλινό.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής στον 2ο Όμιλο της Γ’ Εθνικής:

ΚΑΠ-Ερμής Σχηματαρίου 70-74
ΟΦΗ-Κορωπί 69-58
Ίκαρος Ν. Σμύρνης-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 47-56
Αργοναύτης Τριγλ. Ραφήνας-ΚΑΟ Μελισσίων 83-90 (70-70 κ.α., 73-73 1η παρατ.)
Βούρειος ΑΟΛ Χίου-Λοκρός Αταλάντης (Αναβλήθηκε)
Καλλιθέα Ρόδου-Δειλινό 82-74 (59-59 κ.α., 69-69 1η παρ.)
Άρης Θήβας-ΑΕ Έξω Παναγίτσας 91-88 (77-77 κ.α.)

Ο.Φ.Η. – Κορωπί 69-58
Διαιτητές: Μακρόπουλος-Μάρκου
Τα δεκάλεπτα: 17-8, 39-21, 57-43, 69-58
ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας 2, Κριθινάκης 2, Τσερκιτζόγλου 20, Τσίλογλου, Καρλάφτης 5, Αγαπιάδης 10, Πάλλης 4, Πετράκης 12, Μαλλιαράκης, Αντωνόπουλος, Μπουμπάρης 6, Καραλής 8
Κορωπί (Κακιούζης): Καμαράτος 6, Αγορής 7, Καραδολάμης 17, Φίλα 4, Μερκούρης 2, Κουτούφας 14, Χρονόπουλος 5, Σβορώνος 3

ΚΑΛΛΙΘΕΑ-ΔΕΙΛΙΝΟ 82-74 (59-59 κ.α., 69-69 α’ παρ.)
Διαιτητές: Ζιώγας- Μαρτινάκος
Δεκάλεπτα: 16-16, 35-29, 45-42, 59-59, 69-69(α’ παρ.), 82-74 (β’ παρ.)
Καλλιθέα (Μπίλιας): Χατζηγεωργίου, Ματσαμάς, Τσακίρης 2, Παναγιωταράκος 7, Γυφτάκης 7(1), Μπιλλιάς 3, Παρδακάς 27(2), Σκορδάλης 10(2), Εκινέ 4, Κανύχης 22.
Δειλινό (Γωνιωτάκης): Γουμενάκης 17(2), Μπορμπίδης 5, Αντωνογιαννάκης 4, Γαϊτανάκης, Στέβοβιτς 14, Λέφης, 14(3) Γρύλλης 11(2), Εκίζογλου 2, Κυρίτσης 3(1), Σπηλιόπουλος 4.

Η βαθμολογία:

1. ΟΦΗ 14 (7-0)
2. Μελίσσια 13 (6-1)
3. Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 12 (5-2)
4. ΕΦΑΟΖ 12 (5-2)
5. Λοκρός Αταλάντης 10 (4-2) *
6. Κορωπί 10 (3-4)
7. Ερμής Σχηματαρίου 10 (3-4)
8. ΚΑΠ 10 (3-4)
9. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 10 (3-4)
10. ΒΑΟΛ Χίου 9 (3-3) *
11. Άρης Θήβας 9 (2-5)
12. ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 9 (2-5)
13. Καλλιθέα 9 (2-5)
14. Δελινό 7 (0-7)

Η επόμενη αγωνιστική (8η, 9/12):

Κορωπί-ΚΑΠ
ΕΦΑΟΖ-ΟΦΗ
Μελίσσια-Ίκαρος Νέας Σμύρνης
Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας-ΒΑΟΛ Χίου
Ερμής Σχηματαρίου-Καλλιθέα
Δειλινό-Άρης Θήβας
ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC-Λοκρός Αταλάντης