Μυκονιάτης: «Δώσαμε αυτά που δεν έπρεπε»

Το Ρέθυμνο Cretan Kings δεν τα κατάφερε απέναντι στο Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη, γνωρίζοντας την ήττα με 88-72 στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Betshop Basket League.

Ο προπονητής του Ρέθυμνο Cretan Kings, Σταύρος Μυκονιάτης, μίλησε στη συνέντευξη Τύπου μετά το ματς και αναφέρθηκε στα αίτια της ήττας από τον Πανιώνιο, τονίζοντας:

«Συγχαρητήρια στον Πανιώνιο για τη νίκη. Στο β’ ημίχρονο μπήκε με μεγάλο πάθος για να διεκδικήσει το ματς.

Μας κόστισε το κακό μας πρόσωπο στο γ’ δεκάλεπτο όπου δεν ακολουθήσαμε το πλάνο μας. Αυτό ήταν να μη δώσουμε χώρο στους καλούς σουτέρ του Πανιωνίου.

Για κάποιο λόγο δώσαμε αυτά που δεν έπρεπε και άνοιξε το παιχνίδι. Ο Σίνγκλερ πέτυχε κάποια καθοριστικά τρίποντα και όταν παίζεις μέσα στη Νέα Σμύρνη είναι δύσκολο να επιστρέψεις ξανά».