listen live
ακούτε τώρα: 08:00-10:00

Σύνδεση με Real fm- Σύνδεση με Real fm (Καμπουράκης - Λυριτζής)

listen live
ακούτε τώρα: 08:00-10:00

Σύνδεση με Real fm- Σύνδεση με Real fm (Καμπουράκης - Λυριτζής)

ακολουθεί: 10:00-12:00

Σύνδεση με Real fm - (Νίκος Χατζηνικολάου)

e-radio logo

Οι αντίπαλοι των ελληνικών ομάδων στο BCL

Η κλήρωση του Basketball Champions League ολοκληρώθηκε. Δείτε τους αντιπάλους των ελληνικών ομάδων.

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του BCL 2018-19 στη Γενεύη. ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, Προμηθέας και Άρης έμαθαν τους αντιπάλους τους, με την ομάδα της Θεσσαλονίκης να αρχίζει τις υποχρεώσεις της από τον α’ προκριματικό γύρο.

Αναλυτικά:

1ος Προκριματικός Γύρος

1. Λέστερ (Μ. Βρετανία)-Μπάκεν Μπέαρς (Δανία)
2. Φριμπούρ (Ελβετία)-Άβτοντορ (Ρωσία)
3. ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος)-Άντβερπ (Βέλγιο)
4. Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία)-Άρης (Ελλάδα)
5. Νόρκοπινγκ Ντόλφινς (Σουηδία)-Εστουδιάντες (Ισπανία)
6. Κάρχου (Φινλανδία)-Οραντέα (Ρουμανία)

7. Καντού (Ιταλία)-Ζολνόκι (Ουγγαρία)
8. Χάποελ Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Σαρλερουά (Βέλγιο)
9. Σιαουλιάι (Λιθουανία)-Λουκόιλ (Βουλγαρία)
10. Τορούν (Πολωνία)-Τσμόκι Μινσκ (Λευκορωσία)
11. Πόρτο (Πορτογαλία)-Νίζνι (Ρωσία)
12. Πρίστινα (Κόσοβο)-Γκρόνιγκεν (Ολλανδία)

Τα παιχνίδια θα γίνουν στις 20 και 22 Σεπτεμβρίου

2ος προκριματικός γύρος

Νικητής 7-Νικητής 3
Νικητής10-Νικητής 5
Νικητής 9-Νικητής 6
Νικητής 8-Νικητής 1
Νικητής 11-Νικητής 4
Νικητής 12-Νικητής 2

Τα ματς θα γίνουν στις 25 και 28 Σεπτεμβρίου

3ος προκριματικός γύρος

Πρίστινα/Γκρόνιγκεν/Φριμπούρ/Άβτοντορ- Σακάρια
Σιαουλιάι/Λουκόιλ/Κάρχου/Οραντέα-Ναντέρ
Χάποελ Τελ Αβίβ/Σαρλερουά/Λέστερ/Μπάκεν Μπέαρς-Μούρθια
Καντού/Ζολνόκι/ΑΕΚ Λάρνακας/Άντβερπ-Λιετκαμπέλις
Πόρτο/Νίζνι/Τιφλίδα/Άρης-Παντουρμπίτσε
Τόρουν/Μινσκ/Ντόλφινς/Εστουδιάντες-Μπαϊρόιτ

Οι αγώνες θα γίνουν στις 1 και 4 Οκτωβρίου

Regular Season

Α’ Όμιλος

Λούντβιγκσμπουργκ
Μπάνβιτ
Αβελίνο
Βέντσπιλς
Λε Μαν
Άνβιλ
Νικητής 21
Νικητής 23

Β’ Όμιλος

Βενέτσια
ΠΑΟΚ
Τενερίφη
Όπαβα
Χάποελ Χολόν
Βόννη
Νικητής 19
Νικητής 20

Γ’ Όμιλος

Μπάμπεργκ
Νίμπουρκ
ΑΕΚ
Ντιζόν
Χάποελ Ιερουσαλήμ
Φουενλαμπράδα
Εσκισεχίρ
Νικητής 22

Δ’ Όμιλος

Νεπτούνας
Μπεσίκτας
Στρασμπούρ
Βίρτους Μπολόνια
Ολίμπια Λιουμπλιάνας
Προμηθέας
Οστάνδη
Νικητής 24

gazzetta.gr