listen live
ακούτε τώρα: 00:00 -08:00

Athletic Music - (Athletic Radio 104,2)

listen live
ακούτε τώρα: 00:00 -08:00

Athletic Music - (Athletic Radio 104,2)

ακολουθεί: 08:00-10:00

Σύνδεση με Real fm- Σύνδεση με Real fm (Καμπουράκης - Λυριτζής)

e-radio logo

Το προγραμμα στα μπαράζ ανόδου

Το πρόγραμμα για τα μπαράζ ανόδου τα οποία θα καθορίσουν τη σειρά προτεραιότητας για κάλυψη τυχόν κενών θέσεων στη Α2’ Εθνική Κατηγορία για την αγωνιστική περίοδο 2018 – 2019, εξέδωσε η ΕΟΚ.

Έτσι τόσο αυτά της Β εθνικής όσο και αυτά της Γ θα πραγματοποιηθούν την ερχόμενη Κυριακή (27/5). Όσον αφορά τα τέσσερα ζευγάρια του νότου, δεν υπάρχει κάποια Κρητική ομάδα, όμως το ενδιαφέρον εντείνεται για το πως σιγά-σιγά θα στήνονται οι όμιλοι στους οποίους θα αγωνίζονται τη νέα αγωνιστική σεζόν οι Ηρακλειώτες.

Αξίζει να αναφερθεί ότι ακόμα δεν έχει οριστεί ημερομηνία για το ματς του νότου το οποία και θα καθορίσει ποιος από τα χαμηλά θα παραμείνει στη Γ εθνική, με τους  ΕΣΚΔ Ν. Ιωνία και Παναγίτσα να διεκδικούν τη θέση.

Η ανακοινωση:

«Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με την Ειδική Προκήρυξη Β’ Εθνικής Κατηγορίας ανδρών (άρθρο 12 παρ. Γε), θα διεξαχθούν αγώνες κατάταξης στις 27/05/2018 μεταξύ των ομάδων που κατέλαβαν την 3η και 4η θέση στον 1οκαι 2ο όμιλο αντίστοιχα, για τον καθορισμό της σειράς προτεραιότητας για κάλυψη τυχόν κενών θέσεων στη Α2’ Εθνική Κατηγορία για την αγωνιστική περίοδο 2018 – 2019.

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ
27/05/18 17.00 ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ – ΑΣ ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚ.
27/05/18 17.00 ΕΑΚ ΒΟΛΟΥ ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ – ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ

 

Eπίσης, σύμφωνα με την Ειδική Προκήρυξη Γ’ Εθνικής Κατηγορίας ανδρών (άρθρο 12, Γε 1), θα διεξαχθούν αγώνες κατάταξης στις 27/05/2018, μεταξύ των ομάδων που κατέλαβαν την 3η και 4η θέση στον 1ο και 2ο Όμιλο της κατηγορίας αυτής, για τον καθορισμό της σειράς προτεραιότητας για κάλυψη τυχόν κενών θέσεων στη Β’ Εθνική Κατηγορία στον 1ο Όμιλο για την αγωνιστική περίοδο 2018 – 2019.

Το πρόγραμμα έχει ως εξής:

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ
27/05/18 17.00 ΑΓ. ΘΩΜΑ ΑΜΑΡ. ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ
27/05/18 17.00 ΚΟΡΙΝΘΟΥ ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ – ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ.

 

 

Τέλος, σας ενημερώνουμε πως σύμφωνα με την Ειδική Προκήρυξη Γ’ Εθνικής Κατηγορίας ανδρών (άρθρο 12, Γε 1), θα διεξαχθούν αγώνες κατάταξης στις 27/05/2018, μεταξύ των ομάδων που κατέλαβαν την 3η και 4η θέση στον 3ο και 4ο Όμιλο της κατηγορίας αυτής, για τον καθορισμό της σειράς προτεραιότητας για κάλυψη τυχόν κενών θέσεων στη Β’ Εθνική Κατηγορία στον 2ο Όμιλο για την αγωνιστική περίοδο 2018 – 2019».

Το πρόγραμμα έχει ως εξής:

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ
27/05/18 18.00 ΣΙΔ. ΣΤΑΘΜΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΑΟ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ
27/05/18 16.00 ΒΕΡΟΙΑΣ ΦΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒ. – ΧΑΝΘ