listen live
ακούτε τώρα: 14:00-16:00

Derby (Μανώλης Θέμελης)

listen live
ακούτε τώρα: 14:00-16:00

Derby (Μανώλης Θέμελης)

ακολουθεί: 16:00-18:00

Σύνδεση με Real fm (Γιώργος Γεωργίου)

e-radio logo

Έφτασε τα δεκατρία αρνητικά το Ηράκλειο

Με άδεια χέρια θα επιστρέψει στην Κρήτη η ομάδα του Ηράκλειο, μιας και δεν τα κατάφερε στην Κω επί του Ιπποκράτη, γνωρίζοντας την ήττα με 86-71.

Με άδεια χέρια θα επιστρέψει στην Κρήτη η ομάδα του Ηράκλειο, μιας και δεν τα κατάφερε στην Κω επί του Ιπποκράτη, γνωρίζοντας την ήττα με 86-71.

Στο παιχνίδι, με το οποίο άνοιξε μία ημέρα νωρίτερα η 25η αγωνιστική στον νότιο όμιλο της Β΄Εθνικής, οι γηπεδούχοι ένιωσαν πίεση από τους οχτώ του Μακράκη μόνο στο πρώτο μισό. Με κορυφαίους τους Φάνη Κουμπούρα (22π.) και Κώστα Χαρίση (16π.) η ομάδα της Κω όμως κατάφερε να ξέφυγε και να ανεβάσει τη διαφορά ακόμα και στο +18 στο τέταρτο δεκάλεπτο. Όσον αφορά τους σκόρερ της αναμέτρησης διψήφιο αριθμό πόντων σημείωσαν ακόμα οι Ασημακόπουλος (16), Ονάσογλου (12) για τους γηπεδούχους, ενώ οι Μποχωρίδης (23), Χάλαρης (15), Λάκκας (11) και Λιανός (10) ήταν οι πρώτοι από πλευράς Ηρακλείου.

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ 86-71
Διαιτητές: Σκαλτσής-Λύρας
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-14, 43-34, 62-54, 86-71
Ιπποκράτης Κω (Κουλουριώτης): Κουμπούρας 22 (1), Τρύπας 7 (1), Ονάσογλου 12 (3), Καταβαίνης 2, Ασημακόπουλος 16 (1), Λεκάκης 2, Χαρίσης 16 (1), Τσακαλέρης 7 (1), Ζαμάγιας, Γιουσέμογλου 2, Βάβας, Καραθωμάς
Ηράκλειο (Μακράκης): Μποχωρίδης 23 (7), Λιανός 10 (1), Πρωτογεράκης 3, Χάλαρης 15, Παπαδάκης 2, Λάκκας 11, Πετράκης 7 (1), Καλατζής

Το πρόγραμμα της 25ης αγωνιστικής (15/4)

Ιπποκράτης Κω-Ηράκλειο 86-71
Ν. Κηφισιά-Παγκράτι 63-69
Πανερυθραϊκός-ΚΑΟΚ 64-56
Πανελευσινιακός-Πρωτέας Βούλας 73-75
Ικαρος Ν. Σμύρνης-Μάνδρα/Νικηφόρος 69-54
Ιωνικός Νίκαιας-ΕΦΑΟΖ 110-70
Δάφνη Δαφνίου-Διαγόρας Δρυοπιδέων 71-81
Τρίτωνας-Κορωπί 74-72

Τα φύλλα αγώνων:

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΕΦΑΟΖ 110-70
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 29-22, 52-32, 83-48, 110-70
Διαιτητές: Μαραμής-Τεφτίκης
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Γούναρης): Κοντραφούρης 2, Καράμπουλας 29 (5), Βουγιούκας 5, Πετροδημόπουλος 9, Παλαιοχωρίτης 9 (3), Βασιλόπουλος 25 (6τρ., 12ασ.), Κανονίδης 20 (2), Κατράνης, Κατούφας 6, Βασιλόπουλος Θ. 2, Παπαδόπουλος 3 (1), Μπάτης.
ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Παπαφλωράτος 3 (1), Σαμοθράκης 7, Παπαρέγκας 8 (2), Γκόντγουϊν 10 (2), Κοψιάς 11 (1), Τσιτσιγιάννης, Σαρλής 8, Καστανιώτης 9 (1), Γκαβασιάδης 7 (1), Ξύδης 3, Αλεξανδρόπουλος 4.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ-ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 64-56
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-14, 26-25, 44-39, 64-56
Διαιτητές: Μακρής-Κώτσου
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Χουχουλής): Καλλιανιώτης 6 (2τρ., 9ρ.), Δερμιτζάκης 2, Τσακίρης 6, Σκάνδαλος 18 (1τρ., 8ρ.), Γιαουρτόγλου 10, Τσικόπουλος, Λέπουρης, Αντωνίου 8 (2), Μακρόπουλος 12, Σταθόπουλος, Καλούδας, Κωνσταντινόπουλος 2.
ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ (Νικολόπουλος): Πράττης, Σακελλαράκης 14, Μακρής 4, Κεφαλάς 9 (1), Δανιήλ, Γεωργούλης, Αντωνόπουλος 5 (1), Σκορδάς 9, Γιανναλέτσος 12, Κατσαμάκης 3 (1).

ΤΡΙΤΩΝΑΣ-ΚΟΡΩΠΙ 74-72
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-15, 34-38, 51-52, 74-72
Διαιτητές: Παπαφωτίου-Φασόλη
ΤΡΙΤΩΝΑΣ (Μιχελάκος): Ευστρατίου 5 (1), Κούτουλας 8 (2), Φράγκος, Καλαντζής, Ντιμπ 14 (2), Θυμνιός 15, Καραδολάμης 2, Δαμιανάκος, Γκαβανόπουλος 13 (2), Κουκουνιάς 6, Τασόπουλος 11.
ΚΟΡΩΠΙ  (Παπαδόπουλος): Δενδρινός 9 (3), Μπουρδάνος, Γκοντόπουλος 14 (3), Αγόρης 7 (1), Σιμιτζής 4 (1), Σπανός 11 (1), Μαλτέσιος 13, Παπαθεοδώρου, Πετς 14 (2).

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ-ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 71-81
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-14, 34-34, 51-61, 71-81
Διαιτητές: Αποστολίδης-Ορφανός Εμμ.
ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ (Σορώτος): Γεωργούτσος 7 (1), Θεοδοσίου, Καπώνης 4, Χρυσός 2, Σοφρωνάς 7 (1), Γκίνης 13 (1), Μιχόπουλος 14 (2), Γκιουζέλης 9 (2), Τσιάκος 15.
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ (Σαμόλης): Αλεξανδρόπουλος, Κουκάς 23 (5), Τσέρσακ 2, Καραλής 6 (2), Κωνσταντώνης, Πέττας 25 (2), Μαυροειδάκος 1, Καρασταμάτης 7 (2), Μπιμπούδης, Λυκογιάννης 2, Κατιάκος 8, Καραβανάς 7.

ΝΕΑ ΚΗΦΙΣΙΑ–ΠΑΓΚΡΑΤΙ 63-69
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-19, 33-30, 48-44, 63-69
Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος-Καλογερόπουλος Φ.
ΝΕΑ ΚΗΦΙΣΙΑ  (Λιόγας): Καμαριανός 12, Μοσχοβίτης 7, Κεφαλάς 10, Μανούσος, Ντουζίδης 7, Χαϊκάλης 2, Χατζηνικόλας 12, Ψαρόπουλος 10 (2), Πρέκας 3.
ΠΑΓΚΡΑΤΙ (Κουστένης): Κούτρας 6, Καυκής 13, Γεωργοπαπαδάκος 16 (3), Τζάτζας 4, Χριστόπουλος 3, Γερονίκος, Ξιούρας, Μπένος 27, Φάσουρας.

ΠΑΝΕΥΛΕΣΙΝΙΑΚΟΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 73-75
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:16-19,35-40,54-60,73-75
Διαιτητές: Μπούκας-Πόντας
ΠΑΝΕΥΛΕΣΙΝΙΑΚΟΣ (Χούμπαυλης): Κελαϊδής 20 (2), Ματζιώρης 6 (1), Αβραμίδης 4, Στέφος 12, Νικολακόπουλος 15 (3), Ηλιάδης 2, Ζούμπος 12 (1), Τζιάλλας 2, Φωτόπουλος, Ρόκας, Λιάσκος.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Βλαχος): Αγγελόπουλος 14 (3), Αθηνιώτης 5  (1), Ματαλιωτάκης 21, Μόρφης 13 (3), Μπάλας, Ματσάγγος, Αυγενικός 8, Καματερός 2, Γάργαλης 12 (2), Λάτσης, Πλουμής.

ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ-ΜΑΝΔΡΑ/ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 69-54
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:14-15, 39-23, 50-40, 69-54
Διαιτητές: Καραβίτης-Πλιάκας
ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜYΡΝΗΣ (Καρακώστας): Γοργόνης 8 (1), Μελισσουργός, Βελιζιώτης 3 (1), Γραμματικός 23 (5), Βούζας 14 (2), Σπυρόπουλος, Λάβαρης 2, Δορκοφίκης 11 (1), Μιχαλόπουλος 2, Ανέστης, Ζούκας 6 (1).
ΜΑΝΔΡΑ/ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ (Μπεκές): Τζιβελέκας 5 (1), Κούσουλας 6, Καραμπάτσος 5 (1), Γκαϊτάσοφ 8 (1), Παπαπέτρος, Μουστόπουλος 17, Βαφιάς, Γεωργοπαπαδάκος 2, Ψηλέας 11 (2), Κωτσόπουλος.

Βαθμολογία (σε 25 αγώνες):

1. Ιωνικός Νίκαιας 24-1 2294-1832 49 14 νίκες
2. Διαγόρας Δρυοπιδέων 19-6 2006-1875 44 1 νίκη
3. Ιπποκράτης Κω 18-7 1903-1787 43 3 νίκες
4. Τρίτωνας 15-10 1854-1816 40 2 νίκες
5. Πανερυθραϊκός 14-11 1877-1856 39 1 νίκη
6. Μάνδρα/Νικηφόρος 13-12 1979-1969 38 1 ήττα
7. Πρωτέας Βούλας (1-1, +9) 12-13 1757-1765 37 1 νίκη
8. Ηράκλειο (1-1, -9) 12-13 1875-1905 37 1 ήττα
9. ΚΑΟ Κορίνθου 11-14 1801-1845 36 1 ήττα
10. Παγκράτι (1-0) 10-15 1822-1933 35 2 νίκες
11. Δάφνη Δαφνίου (0-1) 10-15 1910-2002 35 1 ήττα
12. Νέα Κηφισιά (1-0) 9-16 1882-1968 34 2 ήττες
13. Πανελευσινιακός (0-1) 9-16 1812-1867 34 2 ήττες
14. Κορωπί (2-1) 8-17 1873-1986 33 5 ήττες
15. Ικαρος Νέας Σμύρνης (2-2) 8-17 1672-1813 33 2 νίκες
16. ΕΦΑΟΖ (1-2) 8-17 1865-1966 33 5 ήττες

Η επόμενη αγωνιστική (26η, 22/4)

Παγκράτι – Ιπποκράτης Κω
ΚΑΟΚ – Ν. Κηφισιά
Πρωτέας Βούλας – Πανερυθραϊκός
Κορωπί – Πανελευσινιακός
Ηράκλειο – Ικαρος Ν. Σμύρνης
Μάνδρα/Νικηφόρος – Ιωνικός Νικαίας
ΕΦΑΟΖ – Δάφνη Δαφνίου
Διαγόρας Δρυοπιδέων – Τρίτωνας