listen live
ακούτε τώρα: 19:00-20:00

"Κορίτσια για Μπάλα" - Αντζελίνα Μαυράκη και Ειρήνη Άγα

listen live
ακούτε τώρα: 19:00-20:00

"Κορίτσια για Μπάλα" - Αντζελίνα Μαυράκη και Ειρήνη Άγα

ακολουθεί: 20:00-22:00

Θύρα 8 - (Μανώλης Σαρρής)

e-radio logo

Το Ηράκλειο ξεπέρασε το «εμπόδιο» του Ίωνα

Θετικά ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του το Ηράκλειο στα προκριματικά του πανελληνίου Παίδων που διεξάγεται στο Περιστέρι.

Οι παίκτες του Αντώνη Πινακουλάκη πήραν τη νίκη του Ιωνα Χίου με 79-32, κάνοντας έτσι το πρώτο βήμα προς το πανελλήνιο της κατηγορίας τους. Σήμερα (12/4) οι Κρητικοί αντιμετωπίζουν την Αναγέννηση Σάμου στις 12:30.

 

Τα αποτελέσματα:
Αναγέννηση Σάμου-Περιστεριώνας 42-43
Iαλυσός-Αίολος Μυτιλήνης 65-62
Ίωνες Χίου-Ηράκλειο 32-79
Τα φύλλα αγωνα

Αναγέννηση Σάμου-Περιστεριώνας 42-43
Διαιτητές: Γρίβα, Τεφτίκης
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-13, 15-11, 10-8, 8-11
Αναγέννηση (Μαραθοκαμπίτης): Χρυσάκης, Ρώση, Μαραθοκαμπίτης, Μότσης 6, Κονταξής, Τσιβεριώτης 26, Βακιάρος 4, Τσώνης 6, Μιχαηλίδης, Βασιλείου
Περιστεριώνας (Μπινιάκου): Χατζίρης, Μπινιάκου 14, Παγανέλης 7, Κορνάρος, Σπέντζαρης 2, Χαρικιόπουλος 1, Τριαντάφυλλος 5, Τσουλάι, Μαρκουίζος 2, Πετρόπουλος 10, Μπον 2, Τζες

Iαλυσός-Αίολος Μυτιλήνης 65-62
Διαιτητές: Ζιώγας, Αντωνιάδη
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-17, 20-13, 14-14, 16-18
Ιαλυσός (Παντελίδης): Παντελιάδης Κων. 29, Σύρμας, Τσαμπικάκης 9, Τρίντης, Χειμωνέτος 3, Παντελιάδης Παν. 18, Τσάφης, Πάνιτς, Σταμούλης, Κοντός 4, Μπόζιος 2, Σαράντης.
Αίολος Μυτιλήνης (Γιαννίκος): Πανάγος 4, Ζερβάκης, Πέρος 4, Τσικάος, Μισαηλίδης 11, Γιαννίκος 3, Λημναίος 8, Λαμπρινίδης 1, Κουτσκούδης, Χατζηγιάννης, Συνοδινός 30, Δουμούζης 2.

Ίωνες Χίου-Ηράκλειο 32-79
Διαιτητές; Αντωνιάδης – Δελαγραμμάτικας
Δεκάλεπτα: 9-32, 11-17, 3-15, 9-15
Ίωνες (Σκουφαράς): Μισαηλίδης 4, Κουφοπαντελής, Καρατζάννος 11, Πάντζι, Ψαρός 2, Στακιάς, Σκουφαράς 8, Σεραφείμ 3, Σουσούρης 2, Μανές 2, Τσιακάλης.
Ηράκλειο (Πινακουλάκης): Κουνετάκης 4, Νταής, Περαντωνάκης 3, Ματθαιακάκης 4, Ηλιάκης, Γκίζης 2, Κουκιαδηάκης 13, Βασιλάκης 6, Ινιωτάκης 2, Βαμβουκάκης 24, Βογιατζάκης, Καψάλης 12.

 

Το πρόγραμμα (12/4):

10.30 Περιστεριώνας-Ιαλυσός

12.30 Ηράκλειο-Αναγέννηση

14.30 Αίολος-Ίωνες