Μακράκης: “Οι διαιτητές επέτρεψαν στον Τρίτωνα να μας βγάλει εκτός ρυθμού”

Ο τεχνικός του “Ηράκλειο” στάθηκε στην διαιτησία του ματς με τον Τρίτωνα (57-64).

Στην στάση των διαιτητών στάθηκε ο Γιώργος Μακράκης μετά την ήττα της ομάδας του από τον Τρίτωνα.

Ο τεχνικός του “Ηράκλειο”, ανέφερε σχετικά:

«Ήταν ξεκάθαρο σε όσους είδαν το παιχνίδι ότι οι διαιτητές μετά την πρώτη περίοδο που σφύριζαν τα πάντα, άλλαξαν το κριτήριο τους και με αυτόν τον τρόπο επέτρεψαν στον Τρίτωνα να μας βγάλει εκτός ρυθμού.

Αυτό ήταν το σχέδιο τους άλλωστε. Προσπαθήσαμε στα τελευταία λεπτά να βάλουμε τη μπάλα μέσα αλλά δεν κερδίσαμε κανένα φάουλ».

Ερωτώμενος για το διαπληκτισμό που είχε ο Μποχωρίδης με τον Καλαντζή μετά από τον άστοχο τρίποντο της ομάδας του, σχολίασε:

«Δεν επιτρέπεται να αντιδράμε με αυτό τον τρόπο. Ο αντίπαλος του τον έρισε , αλλά όποια πρόκληση και αν γίνεται,οφείλουμε να διατηρούμε την ψυχραιμία μας»

Πηγή :basketaki.news