listen live
ακούτε τώρα: 00:00-08:00

Athletic Music (Athletic Radio 104,2)

listen live
ακούτε τώρα: 00:00-08:00

Athletic Music (Athletic Radio 104,2)

ακολουθεί: 08:00-10:00

Σύνδεση με Real fm- (Καμπουράκης - Λυριτζής)

e-radio logo

Είναι φτιαγμένοι για να πρωταγωνιστήσουν

«Ηράκλειο» και ΟΦΗ πρωταγωνιστούν σε Β και Γ εθνική αντίστοιχα.

Την τρίτη του νίκη στα «Δυο Αοράκια» πανηγύρισε το «Ηράκλειο»επικρατώντας του Πανελευσινιακού με 74-64. Σαρωτικός και πάλι ο ΟΦΗ νίκησε με 73-48 την Νίκη Αμαρουσίου στο ΒΑΚ.

Β ΕΘΝΙΚΗ – 1ος Ομιλος 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής:

Δάφνη Δαφνίου – Ιπποκράτης Κω 75-73

Τρίτων – ΑΕ Ν. Κηφισιά 74-67

Κορωπί – Πανερυθραϊκός 85-93

Διαγόρας Δρυοπιδέων – Πρωτέας Βούλας 71-79

ΕΦΑΟΖ – ΚΑΟΚ 104-87

Μανδραϊκός – Παγκράτι 87-91

Ηράκλειο – Πανελευσινιακός 75-64

Ιωνικός Νικαίας – Ίκαρος Ν. Σμύρνης 85-74

 

ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ-ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 75-64
Δεκάλεπτα : 20-16, 35-31,52-49, 75-64
Διαιτητές :  Καρακάσης-Τσακαλογιάννης
Ηράκλειο (Μακράκης): Κίτσος, Γουμενάκης, Σταμπουλής 7, Μποχωρίδης 13, Πετράκης 4, Λιανός 26, Πρωτογεράκης 2, Καλατζής, Χάλαρης 13, Παπαδάκης 6, Μαρνελάκης, Λάκκας 4.
Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης):Αβραμίδης 14, Νικολακόπουλος 2, Κελαιδής 15, Ρόκας, Χόρτσας, Ζούμπος, Τζιάλλας 6, Στέφος 8, Δούκας. 5, Κεφάλας, Ματζιώρης 11, Ηλιάδης 3.

Η Βαθμολογία:

1. Ιωνικός Ν. 8 (4-0)
2. Τρίτων 8 (4-0)
3. Δάφνη Δ 8 (4-0)
4. Ηράκλειο 7 (3-1)
5. ΕΦΑΟΖ 7 (3-1)
6. Μανδραϊκός  6 (2-2)
7. Διαγόρας Δρ. 6 (2-2)
8. Ιπποκράτης  6 (2-2)
9. Πρωτέας Β. 6 (2-2)
10. Παγκράτι 6 (2-2)
11. ΚΑΟΚ 5 (1-3)
12. Πανελευσινιακός 5 (1-3)
13. ΑΕΝΚ 5 (1-3)
14. Πανερυθραϊκός 5 (1-3)
15. Ικαρος Ν.Σμ. 4 (0-4)
16. Κορωπί (0-4)

 

Το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής (5/11):
Ιπποκράτης Κω-Τρίτων
ΑΕ Ν. Κηφισιά-Κορωπί
Πανερυθραϊκός-Διαγόρας Δρυοπιδέων
Πρωτέας Βούλας-ΕΦΑΟΖ
ΚΑΟΚ-Μανδραϊκός
Παγκράτι-Ηράκλειο
Πανελευσινιακός-Ιωνικός Νικαίας
Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Δάφνη Δαφνίου

Γ ΕΘΝΙΚΗ – 2ος Ομιλος

Τα αποτελέσματα:

ΑΟΚ Χανιά-Ερμής Σχηματαρίου 78-82 (71-71 κ.α.)
ΒΑΟΛ Χίου-Έσπερος Λαμίας  79-77 (67-67 κ.α.)
Πεντέλη-Άρης Πετρούπολης 88-70
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΑΕΕ Παναγίτσας 79-62
ΟΦΗ-Νίκη Αμαρουσίου 73-48
Έσπερος Καλλιθέας-Λοκρός Αταλάντης 78-83

Ρεπό: Άρης Νικαίας

 

ΑΟΚ Χανιά-Ερμής Σχηματαρίου 78-82 (71-71 κ.α.)
Διαιτητές: Λύρας, Τζίμης
Δεκάλεπτα: 20-20, 35-33, 54-57, 71-71, 78-82
ΑΟΚ Χανιά (Ρόδας): Σταθόπουλος, Κουτσαβδής, Αλεξίου 13 (3), Υφαντόπουλος, Σαράντης 13 (3), Μπαγάκης 14 (4), Πούρος 3, Σκαμνάκης 6, Κολαρετάκης, Αδοντάκης 6, Τασιούδης 19 (2), Κοντογιάννης 4.
Ερμής Σχηματαρίου (Τσαούσης): Ζήμπρας, Πανταζής 8 (1), Θωμάς 17 (3), Γκρινιάρης 2, Κολοβός 14 (4), Κώνστας 4, Φλώτσιος 4, Σπηλιόπουλος, 4 (1), Αγγελάτος 4, Τσιριμώκος 3 (1), Γυφτονικόλος 11, Μαρμαρινός 5.

 

ΟΦΗ-Νίκη Αμαρουσίου 73-48
Διαιτητές: Μακρόπουλος, Ελ Ανύ
Δεκάλεπτα: 26-13, 44-28, 59-41, 73-48
ΟΦΗ (Κόκκινος): Μητρόπαπας 2, Κριθινάκης 5(1), Μαϊστρέλης 9(3), Τσερκιτζόγλου 7(1), Καραλής 21, Καρλάφτης 5(1), Αγαπιάδης 27(1), Βασιλειάδης 9(1), Βλαχάκης, Πάλλης 4.
Νίκη Αμαρουσίου (Τσακίρης): Σιδέρης, Δανάς 9, Μιχαλάκης 5, Σταμάτης 2, Κοντογιάννης 11(1), Κυπριτζόγλου 10, Αρναουτάκης 4, Πολυμενάκος 1, Κουκάκης 2, Ευαγγελούλης, Κανύχης, Ντέντας 4.

 

Η βαθμολογία:

1. ΟΦΗ 6 (3-0)

2. Έσπερος Λαμίας 5 (2-1)

3. Ερμής Σχηματαρίου 5 (2-1)

4. Βούρειος Χίου 5 (2-1)

5. Πεντέλη 5 (2-1)

6. Λοκρός Αταλάντης 5 (2-1)

7. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 5 (2-1)

8. Άρης Νικαίας 3 (1-1)

9. Νίκη Αμαρουσίου 3 (1-1)

10. ΠΟΚ Έσπερος 3 (1-1)

11. Άρης Πετρούπολης 3 (0-3)

12. ΑΟΚ Χανιά 3 (0-3)

 

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 5/11):

Ερμής Σχηματαρίου-Έσπερος Καλλιθέας
Άρης Πετρούπολης-ΒΑΟΛ Χίου
ΑΕΕ Παναγίτσας-Πεντέλη
Νίκη Αμαρουσίου-Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Λοκρός Αταλάντης-Άρης Νικαίας

Εσπερος Λαμίας – ΑΟΚ Χανιά

Ρεπό: ΟΦΗ