listen live
ακούτε τώρα: 08:00-10:00

Σύνδεση με Real fm- (Καμπουράκης - Λυριτζής)

listen live
ακούτε τώρα: 08:00-10:00

Σύνδεση με Real fm- (Καμπουράκης - Λυριτζής)

ακολουθεί: 10:00-12:00

Σύνδεση με Real fm - (Νίκος Χατζηνικολάου)

e-radio logo

Δείχνει από νωρίς τα… δόντια του

Με… πανηγύρια ξεκίνησε τη φετινή του πορεία στη Β εθνική το «Ηράκλειο», το οποίο επικράτησε του Διαγόρα Δρυοπιδέων στα «Δύο Αοράκια» με 75-66 στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Με πανηγύρια ξεκίνησε τη φετινή του πορεία στη Β εθνική το «Ηράκλειο», το οποίο επικράτησε του Διαγόρα Δρυοπιδέων στα «Δύο Αοράκια» με 75-66.

Οι «μπλε» με εξαιρετική άμυνα και οδηγούς μπροστά τους Μποχωρίδη 25, Παπαδάκη και Λάκκα 11, υποχρέωσε ένα από τα φαβορί του πρωταθλήματος στην πρώτη του ήττα.

Όσον αφορά την αναμέτρηση καθόλη τη διάρκεια οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που προπορεύονταν με το σύνολο του Σαμόλη να πλησιάζει στην 3η περίοδο στο -4 (39-35, 25’:30’’). ούτε όμως εκεί κατάφεραν να αποδιοργανώσουν τους παίκτες του Μαρκάκη, που διατήρησαν την ψυχραιμία τους άνοιξαν και πάλι τη «ψαλίδα» ( βρέθηκε ακόμα και στο +18, 63-45) και εν τέλει πανηγύρισαν με 75-66.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ-ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 75-66
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-14, 33-26, 58-42, 75-66
ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Μακράκης): Κίτσος, Γουμενάκης, Σταμπουλής 6, Μποχωρίδης 25 (3), Πετράκης 3 (1), Λιανός 5, Πρωτογεράκης 4, Καλατζής, Χάλαρης 9 (1), Παπαδάκης 10 (1), Λάκκας 11, Μαραγκουδάκης.
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ (Σαμόλης): Κουκάς 10 (1), Καλλίδας, Καραλής 3 (1), Κωνσταντώνης, Πέττας 30 (3) , Μαυροειδάκος 2, Καρασταμάτης 6 (1), Παπαδούλιας 1, Λυκογιάννης 5, Κατιάκος 9, Καραβανάς 1, Μπιμπούδης.

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής:

Ιπποκράτης Κω-Πανελευσινιακός 78-75
ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Ίκαρος Ν. Σμύρνης 69-67
Πανερυθραϊκός-Ιωνικός Νικαίας 75-86
Πρωτέας Β.-Δάφνη Δ. 62-76
Κόρινθος-Τρίτων 54-70
Παγκράτι-Κορωπί 61-44
Ηράκλειο ΟΑΑ-Διαγόρας Δρ. 75-66
Μανδραϊκός-ΕΦΑΟ Ζωγράφου84-79 (75-75, κ.α.)

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 75-88
Δεκάλεπτα: 26-28, 38-42, 50-69, 75-88
Διαιτητές: Ζακεστίδης, Τσολάκος
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 16 (3 κλεψ.), Καλλιανιώτης 8 (2 τρίπ., 8 ριμπ.), Δερμιτζάκης, Τσακίρης 13 (2 τρίπ., 3 ασίστ), Σκάνδαλος 20 (3 τρίπ., 4 ασίστ), Γιαουρτόγλου, Τσικόπουλος, Αντωνίου 4 (1), Μακρόπουλος 6 (3 ασίστ), Σταθόπουλος 8 (2).
Ιωνικός Νικαίας (Γούναρης): Βασιλόπουλος Θ., Καράμπουλας 20 (1), Βουγιούκας 4, Πετροδημόπουλος 11 (6 ριμπ., 5 ασίστ), Παλαιοχωρίτης, Μπατής 9 (3 τρίπ., 7 ριμπ., 5 ασίστ), Κατούφας 2, Παπαδόπουλος 1, Βασιλόπουλος Φ. 26 (8/11 τρίπ., 6 ασίστ), Κανονίδης 15.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 75-66
Διαιτητές: Τσακαλογιάννης-Καμήτσος
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-14, 33-26, 58-42, 75-66
Ηράκλειο (Γ. Μακράκης): Κίτσος, Γουμενάκης, Σταμπουλής 6, Μποχωρίδης 25 (3), Πετράκης 3 (1), Λιανός 5, Πρωτογεράκης 4, Καλατζής, Χάλαρης 9 (1), Παπαδάκης 10 (1), Λάκκας 11, Μαραγκουδάκης.
Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σ. Σαμόλης): Κουκάς 10 (1), Καλλίδας, Καραλής 3 (1), Κωνσταντώνης, Πέττας 30 (3) , Μαυροειδάκος 2, Καρασταμάτης 6 (1), Παπαδούλιας 1, Λυκογιάννης 5, Κατιάκος 9, Καραβανάς 1, Μπιμπούδης.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ-ΚΟΡΩΠΙ 61-44
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος-Πολυχρόνης
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-14, 31-31, 49-38, 61-44
Παγκράτι (Χούμπαυλης) : Ξιούρας 5 (1), Καυκής 6, Γιαννίκος, Γεωργοπαπαδάκος 9 (1), Κούτρας 2, Μήτσιαλος 8, Τζάτζας 2, Λυτόπουλος 6, Φάσουρας, Χριστόπουλος 10 (1), Μπένος 4, Γερονίκος 9.
Κορωπί (Κατσούνης): Παπαθεωδόρου, Μπουρδάνος, Γκοντόπουλος 3 (1), Σερέτης 2, Αγόρης 12 (2), Σιμιτζής 11 (1), Σπανός, Τσάτας, Μαλτέτσιος 13, Γκίνης, Θεοδωράκος, Πετς 3 (1).

ΑΕΝΚ-ΊΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 69-67
Διαιτητές: Διμπινούδης-Μαραμής
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-16, 37-28, 58-42, 69-67
ΑΕΝΚ (Λιογας, Λαδικος): Καμαριανος 15(1), Μοσχοβιτης 9(1), Κεφαλας 4, Μαρινος 8(2), Μανουσος 2, Ντουζιδης, Χαϊκαλης 4, Χατζηνικολας 15(1), Ψαροπουλος 12(1).
Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Παπαδατος): Γοργόνες 9(1), Μελισσουργος, Βελιζιωτης 9(1), Γραμματικός 18(2), Ανεστης, Βούζας 11(2), Λαβαρης, Δορκοφυκης 6, Μιχαλόπουλος , Ζούκας 14(1).

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ-ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 78-75
Διαιτητές: Ρίζος-Κουτσοδήμος
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-14, 30-28, 47-52, 78-75
Ιπποκράτης Κω (Κουλουριώτης): Καραθωμάς, Κουμπούρας 18(2), Τρύπας 7(2), Ονάσογλου 11(1), Σκούφης 6(1), Ασημακόπουλος 19(3), Λεκάκης, Χαρίσης 5(1), Τσακαλέρης 12(1).
Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 6, Νικολακόπουλος 15(4), Κελαϊδής 14(2), Ηλιάδης 7(1), Ρόκας, Κεφάλας, Ζούμπος 15(2), Τζιάλλας 8, Στέφος 6, Δούκας 1, Ματζιώρης 3(1).

Η Επόμενη Αγωνιστική (2η):
Ικαρος Ν. Σμύρνης – Ιπποκράτης Κω
Ιωνικός Νικαίας – Ν. Κηφισιά
Δάφνη Δαφνίου – Πανερυθραϊκός
Τρίτων – Πρωτέας Βούλας
Κορωπί – ΚΑΟΚ
Διαγόρας Δρυοπιδέων – Παγκράτι
ΕΦΑΟΖ – Ηράκλειο