listen live
ακούτε τώρα: 00:00 - 07:00

Athletic Music - (Athletic Radio 104,2)

listen live
ακούτε τώρα: 00:00 - 07:00

Athletic Music - (Athletic Radio 104,2)

ακολουθεί: 07:00-14:00

Athletic Music - (Athletic Radio 104,2)

e-radio logo

Να αποφυγεί τις… δαγκάνες του «Αστακού»

Το «Ηράκλειο» έχει δύσκολο έργο σήμερα (12.00) στο εκτός έδρας ματς με τον Αίολο για την 27η αγωνιστική της Α2.

Το «Ηράκλειο» θα διεκδικήσει την παραμονή του στην Α2 στην έξτρα διαδικασία, τον πλεϊ άοουτ, μετά την νίκη επί των Μαχητών (72-62) αλλά το πρωτάθλημα συνεχίζεται και σήμερα στις 12.00 θα παίξει στον Αστακό με τον δυνατό Αίολο.

Να θυμίσουμε οτι στα play out για την παραμονή, θα πάρουν μέρος οι ομάδες που θα τερματίσουν από την 11η μέχρι την 14η θέση (όσοι τερματίσουν στις θέσεις 15 και 16 υποβιβάζονται αυτόματα στη Β’ Εθνική).

Θα διασταυρωθούν ο 11ος με τον 14ο και ο 12ος με τον 13ο με πλεονέκτημα έδρας της ομάδας που τερμάτισε υψηλότερα στην κανονική περίοδο και φυσικά «κουβαλάνε» τα προηγούμενα αποτελέσματα τους. Σε αυτή τη σειρά δεν υπάρχει «τελικός», καθώς οι ομάδες που θα φτάσουν τις 3 νίκες αυτόματα θα έχουν κερδίσει την παραμονή τους στην Α2, ενώ οι άλλες δύο θα πάρουν τον δρόμο του υποβιβασμού…

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 26 ματς)
1. Πανιώνιος 49 (23-3)
2. Ηρακλής 49 (23-3)
3. Δούκας 48 (22-4)
4. Φάρος Κερατσινίου 46 (20-6)
5. Αίολος Αστακού 42 (16-10)
6. Εθνικός 40 (14-12)
7. Ψυχικό 39 (13-13)
8. Χολαργός 39 (13-13)
9. ΑΕΛ 38 (12-14)
10. Αμύντας 38 (12-14)
11. Αρκαδικός 35 (9-17)
12. Μαχητές Δόξας Πεύκων 34 (9-17)
13. Ηράκλειο 33 (7-19)
14. Καβάλα 32 (8-18)
15. ΓΣΛ 31 (5-21)
16. Παγκράτι 28 (2-24)

 

Οι διαιτητές και κομισάριοι της 27ης  αγωνιστικής της Α2 Ανδρών, είναι:

Τετάρτη 19 Απριλίου (27η αγωνιστική)

ΔΑΚ Αστακού 12.00 Αίολος-Ηράκλειο Κωνσταντινόπουλος-Καρακάσης-Τσακαλογιάννης (Ρόζης)

ΔΑΚ Πεύκων 17.00 Μαχητές-Ηρακλής Γεωργιάδης-Λόρτος-Θεοδώρου (Γκούμας)

ΔΑΚ Καλαμίτσας 17.00 Καβάλα-ΑΕ Λάρισας Πουρσανίδης Κ.-Τζίμα-Τζιοπάνος (Δροσόπουλος)

Π. Νικολαϊδη 17.00 Φάρος Κερατσινίου-Παγκράτι Αποστολίδης-Ορφανός Ι.-Φραγκούλη (Γολεγού)

Υμηττού 18.30 Αμύντας-Ψυχικό Τσώνος-Πόντας-Αναστασίου (Ζερβούδης)

Αντ. Τρίτσης 17.00 Χολαργός-Πανιώνιος Καλδίρης-Παπαθανασίου-Κάρδαρης (Άκελ)

Τρίπολης 17.00 Αρκαδικός-Εθνικός Βαρδάλος-Δαρλαμήτσος-Κωνσταντινίδου (Κουκάκης)

Νεάπολης 17.00 ΓΣ Λαρισαίων-Δούκας Παφίλης-Τσιάπλης-Τσιρτσιμάλης (Βαρνάς)

Στο Stoiximan.gr θα βρεις τις πιο ελκυστικές στοιχηματικές προσφορές- Ελληνικό κουπόνι. Stoiximan.gr.