Χάνει συνεχώς έδαφος το “Ηράκλειο”

Έπαθε καθίζηση στο δεύτερο ημίχρονοφτασε χάνοντας με 55-76 από τον Αμύντα στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Α2.

Δεν κατάφερε να… πιεί νερό και πάλι το “Ηράκλειο” χάνοντας με 55-76 από τον Αμύντα στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Α2.

Οι Κρητικοί κατάφεραν να κοντραρίσουν το σύνολο του Αλέξανδρου Ζαβού για 20 λεπτά κλείνοντας το ημίχρονο με 37-33, στην επανάληψη όμως οι φιλοξενούμενοι έβαλαν μπροστά.

Με ένα τρίποντο από τον Μανσαράι και ένα καλάθι από τον Ζούπα ο Αμύντας ισοφάρισε στο ματς (39-39) στο 21′ και πέρασε μπροστά στο 33′ με τριποντο Κουκούνια (48-57), ενώ με ένα φάουλ του Κουπίδη πάνω στον Μανσράι, στέλνουν το παίκτη του Αμύντα στην γραμμή βολών, στο -11 το Ηράκλειο.

Τα δεκάλεπτα :21-19,37-33, (Ημίχρονο), 45-53, 55-76

Πηγή: basketaki.news

Stoiximan.gr. Live streaming στα μεγαλύτερα πρωταθλήματα (Primera Division, Bundesliga, Campionato, NBA, Euroleague).