Άντεξε για ένα ημίχρονο στο Λαύριο…

Ο ΟΦΗ κοίταξε στα μάτια το Λαύριο για ένα ημίχρονο λυγίζοντας στο δεύτερο 20λεπτο και γνωρίζοντας μια φυσιολογική ήττα με 73-62.

Το πρώτο δεκάλεπτο βρήκε Λαύριο και ΟΦΗ να είναι κοντά στο σκορ ενώ οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με 3/3 τρίποντα “χτίζοντας” μια διαφορά 5-6 πόντων.

Στην δεύτερη περίοδο, με το Νίκο Μποχωρίδη να κάνει πολύ καλό παιχνίδι, ο ΟΦΗ μείωσε στους στους 5 πόντους (28-23) για να λήξει το πρώτο ημίχρονο με 36-32 υπέρ των γηπεδούχων.

Ουσιαστικά, το καλό πρόσωπο του ΟΦΗ διήρκεσε για ένα ημίχρονο αφού στην συνέχεια το Λαύριο ήταν καταιγιστικό με αποτέλεσμα να μεγαλώνει συνεχώς την διαφορά.

Ο ΟΦΗ πέτυχε μόλις 14 πόντους και το Λαύριο είχε πάρει ένα σαφές προβάδισμα για τη νίκη. Οι γηπεδούχοι είχαν την διαφορά σε όλη την διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου με τον ΟΦΗ γνωρίζει την ήττα με 73-62.