Αυτοκτονία ΟΦΗ στην παράταση!

Κόντρα σε μια από τις καλύτερες ομάδες του πρωταθλήματος, ο ΟΦΗ έκανε κατάθεση ψυχής αλλά υπέκυψε στο τελευταίο λεπτό γνωρίζοντας την ήττα από το Ψυχικό. Καμίνι το ΒΑΚ με τον κόσμο του ΟΦΗ να δημιουργεί εκπληκτική ατμόσφαιρα.

Κόντρα σε ένα από τα καλύτερα και πιο ακριβά ρόστερ του ΟΦΗ, οι παίκτες του Φώτη Τακιανού έκαναν εξαιρετική εμφάνιση ωστόσο στο τέλος το ματς κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Ο ΟΦΗ  με τον Βασίλη Κιτσούλη να πατάει ξανά παρκέ μετά από 3 μήνες, μπήκε στο παρκέ αφηνιασμένος και προηγήθηκε μέχρι και με 10 πόντους (29-19,34-24) ωστόσο η εικόνα του αγώνα άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο. Το Ψυχικό με ηγέτες τους Μαντζιώρη, Παπανικολάου ροκάνισε την διαφορά και πέρασε μπροστά με 46-47. Το παιχνίδι πήγαινε πόντο – πόντο μέχρι το τέλος όταν και το Ψυχικό προηγήθηκε με 68-72 με τον Στυλιανού να μειώνει στον πόντο με μεγάλο τρίποντο. Στο 1” ο Λιανός με δύο βολές ισοφαρίζει 76-76 και το ματς πάει στην παράταση. Εκει η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν πόντο – πόντο και στα τελευταία δευτερόλεπτα ο Αχής με  0/2 βολές δίνει φιλί ζωής στον ΟΦΗ όμως ο Μποχωρίδης γλυστράει στην τελευταία φάση με την ομάδα να γνωρίζει άδικη ήττα!